כמה זמן נשארת מריחואנה בדם?

מחקר חדש שפורסם החודש ומתמקד בשאלה כיצד משפיעה צריכת מריחואנה על נהיגה מצא כי רכיבים של הקנאביס יכולים להישאר בדם גם עד לחודש ימים.

ההשפעה של צריכת קנאביס על נהיגה נבחנה כבר במספר מחקרים שנערכו במהלך השנים האחרונות. בנובמבר 2011 פורסם מחקר שקבע שעישון מריחואנה לא פוגע באיכות הנהיגה ויתרה מזאת – שימוש במריחואנה מפחית את אחוז תאונות הדרכים – מחקר שמסקנותיו מבוססות על סטטיסטיקה מ-13 מדינות בארה”ב אשר אישרו חלוקת קנאביס רפואי בין השנים 1990-2009.

עם החלת חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו בתחילת השנה, עלתה השאלה לדיון – כמה זה מסטול מדי כדי לנהוג. בוושינגטון החליטו לקבוע את הגבול המקסימלי ל-5 נאנוגרם של THC לכל מיליליטר דם, דבר שעורר סערה בקרב קהילת המעשנים שרגילים לצרוך הרבה יותר מכך וזועמים על הגבול הנמוך כל כך. “זה פתח לאישומי שווא,” כתב אחד הבלוגרים הבולטים ברשת. “ה-THC נשאר בדם לאורך זמן רב גם כשפגה כבר ההשפעה כמעט ועלול להוביל לכך שנהגים שעשו תאונה יואשמו בנהיגה תחת השפעת סמים. 5 נאנוגרם זה נמוך מאוד למי שמורגל בעישון יומיומי.”

נהיגה תחת השפעת מריחואנה

במבדק נהיגה שערכה רשת CNN לפני כחודש במטרה לענות על השאלה הבעייתית איתה נאלצות הרשויות בוושינגטון וקולורדו להתמודד, נמצא כי נהיגה תחת השפעת קנאביס לא גורמת בהכרח לפגיעה בנהיגה. המבדק נערך במגרש החלקה בפיקוח של גורמי מקצוע שסיפקו קנאביס למתנדבים. לצפייה בתוצאות המבדק לחצו כאן.

מחקר: כמה זמן נשאר ה-THC בדם

מחקר חדש שפורסם בתחילת החודש על ידי “American Association for Clinical Chemistry” מצא כי שאריות של רכיבי הקנאביס יכולים להימצא בדם של צרכני קנאביס קבועים עד לחודש ימים לאחר השאיפה האחרונה. ממצא זה הינו חשוב במיוחד בנוגע לחוקי הנהיגה תחת השפעת מריחואנה וקביעת הגבול המותר של אחוזי קנאביס בדם.

במחקר השתתפו כ-30 גברים המעשנים קנאביס על בסיס קבוע יומיומי שנכנסו יחד לדירה מאובטחת בה שהו במשך כחודש מבלי לעשן מריחואנה בכלל.

לאחר 26 ימים רק 3 מהמשתתפים היו נקיים ולאחר 30 ימים ללא שימוש במריחואנה, אצל 12 מהנבדקים נמצאו עדיין שאריות קנאביס בדם.

“הנתונים הללו מעולם לא נבדקו קודם לכן,” אמר דוקטור קרילין יוסטיס, עורך המחקר. “על קובעי המדיניות להתחשב בנתונים אלו בבואם לקבוע את הגבול המותר לנהיגה תחת השפעת מריחואנה.”

המחקר

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר