הרשות למלחמה בסמים תיסגר – כל העובדים יפוטרו מתפקידם

אחרי הדיווח על סגירתה של הרשות למלחמה בסמים אחרי 27 שנות פעילות, נחשף המסמך הרשמי בו מציעה המדינה לבטל את הגורם המוביל את ההתנגדות להקלה על צרכני הקנאביס. ב-1 באפריל 2016 תיסגר הרשות וכל עובדיה יפוטרו מתפקידם. במהלך השבוע הבא צפויים להצביע חברי ועדת השרים בעד.

אחרי שנים ארוכות של הפצת שקרים והפחדות, עידוד החמרת ענישת ורדיפת צרכני הקנאביס והתנהלות כללית כושלת ומבזה, תיסגר ב-1 לאפריל 2016 ‘הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול’ בקול ענות חלושה – לאחר פרשת שחיתות ושוחד שאחזה בה ולצד בזבוז כספים בלתי נגמר שלא הצליח להביא לתוצאות.

לאחר שבשבוע שעבר דווחו פרטים ראשוניים בלבד מהחלטתו של גלעד ארדן, השר החדש לבטחון פנים, השבוע נחשף המסמך המלא שהופק על ידי משרדי הממשלה ובו תכנית מפורטת על הנהלים שינקטו בכדי לבצע את המהלך המפתיע.

יאיר גלר
יאיר גלר, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים – יפוטר מתפקידו יחד עם כל עובדי הרשות

כותרתו של המסמך היא “ביטול הרשות למלחמה בסמים” ועיקריו תיקוני חקיקה שישימו סוף לארגון. בין השאר, על פי הכתוב במסמך, תיסגר הרשות הלאומית למלחמה בסמים וכל תחומי אחריותה יועברו היישר לאחריותו של המשרד לבטחון פנים.

לצד סגירתה של יפוטרו כל העובדים – מהיו”ר צבי הנדל, דרך המנכ”ל יאיר גלר, שעדיין לא הודח רשמית מתפקידו, מחליפו עו”ד איתן גורני, מדען הרשות ד”ר יוסי הראל-פיש, הדובר גלעד היימן וכן הלאה – עד לאחרון נושאי התפקידים בארגון.

“על מנת לתאם ולייעל את המלחמה באלימות, בסמים ובשימוש לרעה באלכוהול, מוצע לבטל את החוק, כך שהרשות תיסגר ופעילותה תועבר למשרד לביטחון הפנים,” נכתב במסמך. “בהתאם, העסקתם של העובדים ברשות תסתיים. על מנת לאפשר זמן מספק להסדרה, מועד סגירת הרשות יהיה ביום 1 באפריל 2016.”

גלעד ארדן
גלעד ארדן, השר לבטחון פנים: סוגר את הרשות למלחמה בסמים (צילום: פלאש 90)

ההחלטה לסגור את הרשות למלחמה בסמים תתקבל באופן רשמי ב-19 באוגוסט 2015, יום ד’ הבא, כאשר חברי ועדת השרים יצביעו ככל הנראה בעד. ההחלטה באה בעקבות רצון לקצץ בתקציבי הרשות ולחסוך – כך על פי דברי נציגים במשרד האוצר – מעל 20 מיליון ש”ח בכל שנה.

עם זאת, מאחר ו-20 מיליון ש”ח לא נחשבים לסכום גדול מדי ביחס לתקציבו המלא של המשרד לבטחון פנים, תוהים רבים – כולל ברשות עצמה – האם אכן זו הסיבה העיקרית לסגירה, והאם הסיבה לא קשורה יותר לפרשיית השחיתות שנחשפה במפלגת ‘ישראל ביתנו’ במסגרתה נעצר מנכ”ל הרשות גלר בחשד לשוחד ושחיתות.

המסמך ממשיך ומפרט את עיקרי השינויים כולל ביטול חוק הרשות למלחמה בסמים ועדכון פקודת הסמים המסוכנים. כך או כך נראה שלאחר שביזתה את עצמה שוב ושוב עם שקרים ומדיניות כושלת, החליט השר ארדן לשים סוף לבזבוז הכספים ולסגור את הגוף שעמד בראש ההתנגדות ללגליזציה – מה שלצד אמירותיו של מפכ”ל המשטרה היוצא יוחנן דנינו כמו גם של בכירים אחרים בכנסת ובציבור, בהחלט מוביל לתקווה כי שינוי במדיניות קרוב מאי פעם.

ביום א’ הקרוב (16.8) ייערך בכנסת דיון מיוחד בנושא סגירת הרשות למלחמה בסמים במסגרת ועדת הסמים החדשה של הכנסת בראשותה של ח”כ תמר זנדברג. בחודש אוקטובר 2015, עם חזרת הכנסת מפגרת הקיץ, צפויה לעלות להצבעה הצעת החוק של ח”כ ינון מגל שתתיר גידול שתיל קנאביס לכל אזרח.

המסמך המלא:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/uploads/2015/08/rashut-closed2.pdf

ראו עוד:
ינון מגל: “לגליזציה כבר בקדנציה הקרובה”
דיון סוער בוועדת הכנסת: האם לאשר לגליזציה בישראל?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר