מדוע קנאביס פוגע בבני נוער: 5 הסיבות האמיתיות

האיסור על קנאביס, שמטרתו לכאורה הגנה על בני נוער וצעירים, גורם למעשה לנזקים חמורים יותר מהקנאביס עצמו. הנה 5 הסיבות האמיתיות מדוע קנאביס פוגע היום בצעירים.

אחת הטענות הנשמעות ביותר בארסנל מתנגדי הקנאביס היא החשש מפני נזק שייגרם לבני נוער וצעירים משימוש בצמח, אך האיסור על הקנאביס, שנאכף כביכול כדי להגן על בני שכבות הגיל הצעירות, למעשה פוגע בהן במקרים רבים יותר מהקנאביס עצמו.

הנה 5 הסיבות האמיתיות מדוע קנאביס פוגע היום בצעירים:

1. עידוד הפשיעה והשוק השחור

בחסות האיסור החוקי על קנאביס, משפחות הפשע שמגלגלות סכומי עתק בשוק השחור “משקיעות” את הכסף ישירות בפעילות פלילית שמסכנת חיי אזרחים.

מרבית “החיילים” של משפחות הפשע העוסקים בסחר בקנאביס הם בני נוער, לא רק בשכונות עניות בחו”ל אלא לצערנו גם בארץ. בחסות האיסור “המגן”, נשאבים בני נוער אלו אל החיים הפליליים.

2. רישומים פליליים והרס הפוטנציאל

צרכנים שנתפסים בגיל צעיר מקבלים במקרים רבים רישום פלילי, שמלווה אותם במהלך בגרותם והורס את סיכוייהם להתקבל לתפקיד טוב בצבא או לעבודה טובה לאחריו.

גם זה בטח יעניין אותך
כתובת גרפיטי בביה"ס החקלאי בפרדס חנה - נגד תלמידים שכביכול סיפרו פרטים למשטרה אודות צרכני קנאביס
“המשטרה הפכה אותנו למלשינים של השכבה” – רישום פלילי והרס חיי צעירים כחלק משגרת המלחמה

הרישום הפלילי נועד לכאורה כדי להרתיע צעירים מלשוב לחיי “הפשע” של צריכת קנאביס אקראית, אך הנזק שנגרם בעקבותיו הוא גדול לאין שעור מהנזק הפוטנציאלי של הקנאביס עצמו, שבמרבית המקרים אפילו לא נמנע מאחר והצעירים שבים לעשן ללא קשר למה שקרה.

3. מניעת טיפול רפואי מחולים

צעירים חולים – ולעתים אפילו ילדים – הזקוקים לקנאביס רפואי ואינם עומדים בקריטריוניים לקבלת הרישיון, נאלצים להישאר ללא תרופה או להשתמש בתרופות מזיקות הרבה יותר.

צעירים אלו הם הנפגעים העיקריים מהמלחמה בקנאביס שכן לא רק שהם אינם מקבלים את הטיפול הרפואי היעיל להם, הם גם עלולים להיתקל ברשויות האכיפה שיהרסו את חייהם עוד יותר.

4. הרחקת הורים מביתם

נזק עקיף נוסף שנגרם לבני נוער רבים בשל המלחמה בסמים הוא הפעילות הפלילית שננקטת לא רק נגדם, אלא נגד הוריהם – שבמספר מקרים אף מורחקים מביתם ומילדיהם בשל עבירות של החזקה לשימוש עצמי.

בגלל 4 שתילי קנאביס: אב לשבעה מורחק מהבית
אפרים מזון – אב ל-7 ילדים שגורש מביתו בגלל ארבעה שתילי קנאביס

בני נוער אלו מצולקים לכל החיים בשל עבירות שהדין עליהן בבית משפט יסתכם במספר שעות שירות למען הקהילה במקרה הממוצע, או אפילו שחרור ללא הרשעה כלל.

5. מניעת חינוך נכון ומניעה

תקציבי ה”חינוך” שמשקיעים גופי האכיפה נגד הסמים כדוגמת הרשות למלחמה בסמים, מושקעים בקמפיינים של הפחדה וסילוף עובדות שכלל אינם מסתמכים על חומר מדעי רלוונטי.

מלבד חוסר האפקטיביות שלהם, קמפיינים אלו אינם כוללים ערך מוסף של חינוך אמיתי שיביא למניעת צריכה של קנאביס או של כל סם אחר לצורך העניין, והם יוצרים למעשה בקרב בני הנוער רצון “מרדני” לנסות את “החומרים המפחידים” שהוצגו בפניהם.

בנוסף אותם שקרים המופצים כנגד הצמח כאשר מתבררים כשקרים, פוגעים קשות באמון הציבור הצעיר במערכת ואף מובילים לשימוש בסמים קשים (“אם שיקרו לי על קנאביס אולי שיקרו לי גם על שאר הדברים”)
.
עו”ד דקל עוזר סיכם זאת היטב:

ראו עוד:
מריחואנה לא פוגעת ב-IQ של צעירים
הישראלים המובילים את ההתנגדות לקנאביס
8 סיבות מדוע אסור לעשן מריחואנה לעולם
קולורדו בסכנה: 9 סיבות נגד לגליזציה של קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר