כך נראים עסקי הקנאביס בקולורדו

עסקי הקנאביס החוקיים בקולורדו פועלים מזה למעלה מ-5 חודשים ובניגוד לכל האזהרות רושמים הצלחה אדירה. הקנאביס נמכר אמנם ביוקר, אבל זה לא מה שמונע מהלקוחות לרכוש אותו בעשרות במיליוני דולרים מדי חודש בחודשו. ממשלת קולורדו מרוויחה עשרות מיליונים ממיסוי המכירות החוקיות.

כך נראים עסקי הקנאביס בקולורדו:

קנאביס חוקי בקולורדו

מבט אל בית הגידול של חנות הקנאביס Medicine Man בדנבר, קולורדו. בכדי למנוע פשיעה מעסיקה החנות שומרי ראש חמושים הצמודים לכל אחת מהקופות הרושמות בחנות ומתקינה מצלמות שעוקבות 24/7 על כל חלק במתחם. חנויות הקנאביס בקולורדו מלאות במזומנים מאחר והבנקים הפדרליים מסרבים לקבל כסף המגיע מ"עסקי סמים", בכפוף לחוק הפדרלי האוסר זאת.

קנאביס חוקי בקולורדו

לקוחות ממתינים מחוץ בלובי של חנות קנאביס בדנבר. השלט שתלוי על הקיר מאחוריהם מציין את מחירי הקנאביס החוקי – אשר גבוהים משמעותית מהמחירים המוצעים בשוק השחור עקב המיסים הגבוהים המוטלים על העסקים ועלויות התפעול והאבטחה הגבוהות. מחירי הקנאביס "הרפואי" נמוכים יותר בגלל מיסוי נמוך יותר.

קנאביס חוקי בקולורדו

מעשנים Dab (שעוות קנאביס דמויית חשיש וחזקה במיוחד) במועדון הקנאביס לחברים בלבד iBake בדנבר. בכדי להגן על הצרכנים במועדונים מעסיקים בעלי המועדון צוות אבטחה מנוסה. עם זאת, "אבטחה היא כנראה הדבר האחרון החשוב ברשימה," אומר אד תומאס, בעל חברת האבטחה. "אנשים בעיקר מנמנמים כאן…"

קנאביס חוקי בקולורדו

חדר הבטחון של חנות הקנאביס River Rock בו הושקעו למעלה מ-145,000 דולר בהתקנת מצלמות ותנאי אבטחה אופטימליים.

קנאביס חוקי בקולורדו

מוצרי מזון קנאביסיים מוצעים למכירה בחנויות הקנאביס ברחבי קולורדו.

קנאביס חוקי בקולורדו

צרכן קנאביס מנמנם לו באזור החברים של מועדון iBake.

קנאביס חוקי בקולורדו

חדר ה'טרימינג' בחנות הקנאביס Medicine Man הוא אחד הגדולים בקולורדו. על פי חוקי הלגליזציה מחוייבים בעלי החנויות לגדל לפחות 70% מהמריחואנה אותה הם מוכרים. עובד טרמינג אמין הוא מצרך מבוקש בקולורדו והתשלום עבור שירותיהם עומד על כ-15$ לשעה בממוצע וכולל שעות עבודה נוחות והנחות על מוצרים – כל זאת כדי למנוע תופעות של גניבה כמובן.

קנאביס חוקי בקולורדו

מכונת טרימינג אוטומטית.

קנאביס חוקי בקולורדו

חדר גידול נוסף של אחת מחנויות הקנאביס החוקיות בקולורדו. בכל רגע נמצא חדר אחד לפחות בשלב הפריחה ובסך הכל מוערך כי לפחות 92,000 מ"ר מוקצים לטובת גידולי קנאביס חוקיים במדינה – יותר משטח המשרדים בגורד השחקים הגבוה ביותר במדינה.

ראו גם: תושבי קולורדו מרוצים: "הלגליזציה עשתה טוב למדינה"
ראו גם: צניחה באחוזי הפשיעה מאז אושרה לגליזציה של קנאביס
ראו גם: לגליזציה בקולורדו: התמונה שתיכנס לספרי ההיסטוריה
ראו גם: קולורדו: 22 מיליון דולר ממיסוי מריחואנה – בתוך 3 חודשים

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט