יעד טרופי חדש לצרכני קנאביס: איי מריאנה אישרו לגליזציה

המושל חתם על החוק החדש והאיים הטרופיים הפכו לטריטוריה העשירית בארה"ב שמאשרת לגליזציה של קנאביס. החזקה וגידול קנאביס בבית מותרים ובקרוב יונפקו רישיונות לעסקים וחנויות.

איי מריאנה
חופי איי מריאנה

איי מריאנה הצפוניים אישרו השבוע לגליזציה, לאחר חתימת המושל ראלף טורס על חוק הקנאביס החדש.

בכך הפכו האיים לטריטוריה העשירית בארה”ב המאשרת לגליזציה של קנאביס, והשניה בארה”ב (אחרי ורמונט) שהפכה את הקנאביס לחוקי בהחלטה פוליטית, ללא משאל עם.

מושל מריאנה חותם על לגליזציה
ראלף טורס, המושל של איי מריאנה הצפוניים, חותם על הצעת החוק ללגליזציה

עם זאת, בניגוד לורמונט שאישרה בינתיים רק החזקה וגידול ולא מכירה של קנאביס, איי מריאנה אישרו כאמור לגליזציה מלאה.

האיים הטרופיים הם גם הראשונים בארה”ב שעברו מאיסור מוחלט של קנאביס ללגליזציה מלאה – בלי התרה לפני כן של קנאביס רפואי או אי הפללה.

תחת החוק החדש רשאים מבוגרים מעל גיל 21 להחזיק עד 28 גרם של קנאביס לשימוש עצמי ולגדל מספר קטן של צמחים בבית. השלטונות ינפיקו רישיונות ליצרני קנאביס, מעבדות לבדיקות איכות, מפעלי עיבוד, ספקים, וחנויות.

איי מריאנה הם למעשה קבוצה של 15 איים באוקיינוס השקט השכנים לאי גואם וכמוהו מהווים חלק מארה”ב למרות שקרובים יותר גיאוגרפית לסין, יפן והפיליפינים.

הם משתרעים על פני שטח של 464 קמ”ר עם אוכלוסייה של כ-50 אלף איש בלבד ובעלי מערכת שלטונית עצמאית בדומה לשאר מדינות ארה”ב, זאת לאחר שכוחות אמריקאים כבשו אותם מיפן במלחמת העולם השנייה.

הכלכלה באיי מריאנה מבוססת בעיקר על ענף התיירות בזכות חופים יפהפיים ונוף פסטורלי, לצד סיוע אמריקאי קבוע.

שלושת האיים הפופולריים והמרכזיים ביותר הם סאיפאן, טיניאן ורוטה.

השבוע חתם כאמור המושל על החוק החדש בטקס חגיגי בפני עיתונאים. “עשינו היסטוריה,” הכריז, “קיבלנו החלטה להפוך את הקנאביס לחוקי באיי מריאנה הצפוניים עבור שימוש פנאי, שימוש רפואי, ושימוש תעשייתי”.

גם התושבים במדינות מישיגן וצפון דקוטה יצביעו בקרוב במשאל עם על לגליזציה במדינתם, ובניו ג’רזי המושל פיל מרפי הבטיח להעביר לגליזציה בחקיקה עד סוף השנה ללא צורך במשאל עם – כמו שנעשה באיי מריאנה.

ראו גם:
אי בקריביים מתכנן להפוך את הקנאביס לחוקי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר