יו”ר הרשות למלחמה בסמים סולק מועדת הכנסת

דיון סוער נערך הבוקר בועדת הסמים של הכנסת בנושא פירוק הרשות למלחמה בסמים. יו”ר הרשות צבי הנדל סולק מהדיון עם פתיחתו לאחר שעשה חיקוי של ח”כ זנדברג, יו”ר הועדה. חברי הועדה הסכימו כי לא בטוח שנכון לסגור את הרשות, אך יש לבצע בדק בית.

דיון סוער נערך הבוקר בועדת הסמים של הכנסת בנושא פירוק הרשות למלחמה בסמים – זאת בהמשך לדיווחים על סגירת הרשות ופיטורם של כל עובדיה. יו”ר הרשות צבי הנדל סולק מהדיון עם פתיחתו לאחר שחיקה את יו”ר הועדה זנדברג. בסיכום חברי הועדה הסכימו כי לא בטוח שנכון לסגור את הרשות

יו”ר הרשות מסולק מהדיון

הדיון נפתח בסערה גדולה כשצבי הנדל, יו”ר הרשות למלחמה בסמים, סולק מהדיון לאחר שהקניט את יו”ר הועדה ח”כ תמר זנדברג. בעוד זנדברג התעקשה לשמוע מה משכורתיהם של בכירי הרשות, הנדל הגיב בכעס וטען כי מדובר בהקנטות סתמיות.

צבי הנדל מסולק מדיון ועדת הכנסת
צבי הנדל, יו”ר הרשות, מסולק מדיון ועדת הכנסת

כשנשאל הנדל מדוע מקבל מנכ”ל הרשות יאיר גלר משכורת מהמדינה במשך 8 חודשים – גם לאחר שפינה את מקומו בעקבות חשד בשוחד ושחיתות ונמצא בחופש.

כאשר חברי הועדה באו בטענות בנוגע לנתון זה, השיב הנדל: “הרשות לא תיסגר, האמת מנצחת. הדו”ח של הממ”מ שמדבר על חריגה בתקציבים הוא שגוי ומטעה. מדובר בנוהל רגיל של ניהול תקציב של רשות ממשלתית. אם יש בעיה עם המשכורת של גלר, אז מן הראוי להכניס את נציב שירות המדינה לכלא.”

גם זה בטח יעניין אותך

הנדל איבד את עשתונותיו בעקבות הטענות ופתח במתקפה חזיתית כנגד יו”ר הועדה תמר זנדברג. “אני לא מבין איך מי שתומכת בשימוש בסמים מנהלת ועדה בנוגע לשימוש בסמים,” אמר וזכה למחיאות כפיים מחלקים בקהל.

תמר זנדברג
ח”כ תמר זנדברג – יו”ר ועדת הסמים של הכנסת

זנדברג זעמה על הדברים ודרשה להוציא את המפריעים מהישיבה. הנדל מנגד התעקש והודיע למפריעים שלא יצאו.

בעקבות הקנטות נוספות ששלח הנדל לזנדברג היושבת לידו, זעמה יו”ר הועדה וגירשה את הנדל, יו”ר הרשות, מהדיון. “זה דבר חסר תקדים וחמור ביותר מה שקרה כאן. אני מתנצלת על מה שקרה כאן. היה כאן לעג ליו”ר ועדת הכנסת,” אמרה.

“הרשות פועלת כזרוע של ישראל ביתנו”

גורני פירט את תחומי האחריות של הרשות ותפקידיה. “היזהרו לכם מחיסולה של הרשות למלחמה בסמים, אסור לשפוך את התינוק עם המים.”

זנדברג סיכמה: “יושב הראש של הרשות למלחמה בסמים עשה נזק גדול מאוד בהתבטאויותיו. אינני בטוחה אם הישועה לישראל תבוא מסגירת הרשות למלחמה בסמים. לא צריך למהר לסגור את הרשות. עם זאת מן הראוי שייערך בדק בית ברשות – מי הגורמים המקושרים אליו, מיהם חברי הרשות החשודים בשוחד ושחיתות. הרשויות הציבוריות צריכות להיות דוגמה ומופת לכלל הציבור.”

ח”כ דוד ביטן, יו”ר ועדת הכנסת מטעם מפלגת ‘הליכוד’, קבע כי בשלב זה לא יתמוך בסגירת הרשות. “לא נעביר את הסעיף הזה במסגרת חוק ההסדרים עד שלא ייצא מסמך מסודר וברור. נכון לעכשיו אני לא אתמוך,” אמר. “לא רק שלא השתכנעתי שצריך לפרק השתכנעתי דווקא שצריך לחזק.”

זנדברג סיכמה כי ה”מלחמה בסמים נחלה כשלון בכל העולם. מדיניות הסמים של מדינת ישראל הולכת לכיוון שאליו הולך העולם כולו. ההסתכלות צריכה להיות בריאות, רווחה וחינוך. צריך שינוי משמעותי במדיניות.”

הדיון המלא:

בראיון עם מגזין קנאביס חשפה זנדברג את עמדתה בנוגע לרשות למלחמה בסמים: “מדובר בארגון שהפך להיות זרוע פוליטית של מפלגת ‘ישראל ביתנו’, זאת במסגרת החקירות שפורסמו לאחרונה בדבר שוחד ושחיתות.”

בראיון עם מגזין קנאביס אמר ח”כ ביטן כי הוא מתנגד לחוקיות הקנאביס. “זה משפיע באופן שונה על אנשים שונים. ברגע שאתה מתיר שימוש בסם קשה מאוד לחזור אחורה. גם אם ניתן להתיר, אנחנו לא רוצים להגיע למצב שאי אפשר להחזיר. אדם שמתחיל להיות מכור לסמים הוא מסכן את הסביבה ולא רק את עצמו. אנחנו נתנגד לסגירת הרשות בכל מקרה. לא ניתן להוציא את האלכוהול מהחוק למרות שהוא מסוכן יותר.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר