יום המריחואנה הבינלאומי 2012 – פארק הירקון, תל אביב

יום המריחואנה הבינלאומי בישראל 2012

לאחר שבועות של הכנות ליום המריחואנה 2012 שכללו פגישות חברים, עתירות לבג”ץ והתרגשות רבה, פקדו ביום שישי האחרון, 20 באפריל, מאות אנשים את פארק גני יהושוע בתל אביב על מנת לחגוג את יום המריחואנה הבינלאומי. המבקרים במקום נהנו ממזג אוויר מעולה, אווירה נפלאה והפנינג קנאביס נהדר עם שלל “תחנות” ומתחמי הסברה והידברות על הצמח.

אחד הביתנים הפופולריים ביותר היה זה של גיל לוקסנבורג מנכ”ל “העמותה לקידום הקנאביס הרפואי בישראל”. במתחם המוקדש לקנאביס הרפואי חולקו עלוני הסברה ומידע הקשורים לנושא, ובנוסף ניתן היה לקבל במקום הסברים ומידע על פעילות העמותה וכיצד ניתן להצטרף.

במתחם “לגאלי-באסטה” אפשר היה לרכוש חולצות “יום המריחואנה” ואת ספרו של אילן גיל “אבא הוריד ראש” כאשר כל ההכנסות קודש למימון האירוע.

תנועת “דור האמת” הפגינה נוכחות בהפנינג עם דוכן הסברה על רעיון “הלובי הירוק” ועמדת רישום שבה חברים התפקדו למפלגות ורכשו לעצמם זכות השפעה.

סילביה שינבוים - חשיש לקשיש
סילביה שינבוים - חשיש לקשיש

סילביה שינבוים תפעלה את פינת “החשיש לקשיש” בה חולק מידע על יתרונות השימוש בקנאביס בגיל השלישי.

גם זה בטח יעניין אותך

היתה גם סוכת “מוזיאון הקנאביס” שאת דפנותיה עיטרו מספר שקופיות המספרות על ההיסטוריה הארוכה של הצמח ועל השימושים התעשיתיים והרפואיים שלו. בנוסף במרכז הסוכה ניצב לו שולחן שעליו מספר פריטי נוסטלגיה חביבים כגון סטיקר “העם עם גוש חשיש” ו- “עלה ירוק או עלה לניידת”.

צפו בטקס פתיחת מוזיאון הקנאביס:

מתי כבר נוכל לגדל בשקט?
מתי כבר נוכל לגדל בשקט?

האירוע המרכזי

האירוע המרכזי החל בסביבות השעה 12:00 כאשר כל משתתפי ההפנינג הצטופפו יחד על המחצלת הגדולה על-מנת לצפות בעימות בין שלומי סנדק (בעבר מועמד לכנסת מטעם מפלגת “עלק-ירוק”) לבין מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים – יאיר גלר. את העימות הנחה אברי גלעד – שללא ספק הוסיף פיקנטיות למפגש. בהמשך העימות הצטרפה לשולחן גם חברת הכנסת ד”ר עינת וילף (סיעת העצמאות) ושיתפה את הקהל בנקודת המבט שלה על המלחמה בסמים.

צפו בדיון שנערך ובשאלות הקהל ליאיר גלר:

אברי גלעד הפתיע כאשר בחלקים מסוימים מהעימות הציג מיוזמתו שאלות נוקבות אל עבר מנכ”ל הרשות יאיר גלר ובתום העימות הוקדש זמן ל”שאלות חופשיות” של הקהל. בשלב זה כבר ניתן היה לקבל מעט מושג על התסכול הרב השורר בקרב צרכני הקנאביס בישראל בעקבות מדיניות ההפללה כאשר עשרות ידיים הונפו באוויר – כולם רצו להפנות שאלות ליאיר גלר ולנסות להבין כיצד הוא יכול לתמוך בהמשך המלחמה בסמים לנוכח חוסר היעילות שלה מצד אחד והנזקים העצומים שהיא גורמת מין הצד השני. בזה אחר זה נעמדו מול יאיר גלר אנשים טובים וכל אחד מזווית הראיה שלו שפך אור על אבסורד כזה או אחר במלחמה המיותרת הזו.

וויכוחים עם יאיר גלר בסיום האירוע
וויכוחים עם יאיר גלר בסיום האירוע

רובו המוחלט של הדיון התנהל בצורה תרבותיות ובוגרת כאשר כל צד בתורו קיבל את זכות הדיבור לשאול ולהגיב. כשהדיון הגיע לסיומו ויאיר גלר נאלץ לעזוב את המקום עטו עליו עשרות אנשים שלא זכו לשאול אותו שאלה וניסו להסביר לו במשפט וחצי בדרך החוצה על המציאות היומיומית הבעייתית מאוד שאדון גלר כופה עליהם. בהמשך היום המבקרים פיזזו בריקודים לצלילי מוסיקה טובה ואומן הראפ פישי הגדול הגיע גם-כן להביע תמיכה והזדהות.

בשורה התחתונה ניתן רק לקוות שזו תחילתה של דרך חדשה, דרך של הידברות והסברה נכונה שבסופו של דבר יובילו אותנו ליום שבו יותר מחצי מיליון אזרחים טובים יפסיקו להיות עבריינים בעל כורחם…

צפו בתמונות מיום המריחואנה 2012:

לגליזציה - מהמוצדקות שבמלחמות ישראל

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר