טראמפ יתיר למדינות ארה”ב לאשר לגליזציה של קנאביס בשטחן

למרות הצהרות של שר המשפטים האמריקאי, המתנגד הגדול לקנאביס, על כך שיבחן מחדש את האישור שנתן הנשיא לשעבר ברק אובמה למדינות ארה”ב לאשר לגליזציה של קנאביס בשטחן, חזר השבוע הנשיא דונלד טראמפ על הבטחתו מלפני הבחירות ועידכן שלא יפריע למהלכים בכיוון זה.

לפני כשלושה חודשים הודיע שר המשפטים החדש של ארה”ב, ג’ף סשנס, כי בכוונתו לבטל את ‘מזכר קול‘ (Cole Memo) – יוזמה של ממשל הנשיא לשעבר ברק אובמה שהתירה למדינות ארה”ב לאשר לגליזציה של קנאביס בשטחן והגנה על עסקים בתחום מפני פשיטות של ה-DEA.

למרות שאישור מכירת קנאביס לשוק הפנאי מנוגד לחוק הפדרלי של ארה”ב, הגובר על חוקי המדינות עצמן, אישר אובמה את המזכר ופתח את הדלת ללגליזציה שאושרה מאז כבר ב-9 מדינות בארה”ב.

ההודעה של סשנס עוררה חשש אמיתי בקרב תומכי הלגליזציה, אך כעת מתבהר כי הנשיא דונלד טראמפ – בדיוק כפי שהבטיח לפני שנבחר לתפקיד – מתכוון להמשיך את מדיניות אובמה ולא להתערב בלגליזציה במדינות.

על פי דיווחים בתקשורת האמריקאית, שאושרו על ידי נציגים רשמיים בבית הלבן, הנשיא טראמפ הורה בסוף השבוע בעצמו שלא להפריע לממשלות המקומיות ולעסקי הקנאביס בתחומן – למרות שלא עידכן בכך את שר המשפטים שלו.

“קיבלתי הבטחה מהנשיא שהתנגדות משרד המשפטים ל’מזכר קול’ לא תשפיע על שוק המריחואנה החוקי בקולורדו,” עידכן הסנאטור הרפובליקני קורי גרדנר לאחר פגישה עם טראמפ שנערכה בעקבות מכתב רשמי ששלח הסנאטור בינואר בעקבות הודעתו של שר המשפטים.

“יתרה מכך,” הוסיף גרנדר, “הנשיא טראמפ אישר לי שהוא יתמוך בתיקון של החוק הפדרלי כך שיקבע את זכויות המדינות לאשר לגליזציה אחת ולתמיד”.

“הנשיא אכן שוחח עם סנאטור גרדנר,” מסרה דוברת הבית הלבן שרה סנדרס. “הנשיא מאמין גדול בזכויות של המדינות ואישר כי ההבטחה שנתן לגרדנר מדויקת”.

כאמור 9 מדינות בארה”ב כבר אישרו לגליזציה מלאה של קנאביס והשוואת חוקי הקנאביס לאלו של האלכוהול. 8 מתוכן עשו זאת במשאלי עם בשנת 2012 (וושינגטון וקולורדו), בשנת 2014 (אלסקה ואורגון) ובשנת 2016 (מיין, מסצ’וסטס, נבדה וקליפורניה). השנה (2018) אושרה לראשונה לגליזציה ללא משאל עם בהחלטת ממשלה במדינת ורמונט.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר