לראשונה בטקסס: רוב בעד לגליזציה של מריחואנה

המדינה השנייה בגודלה בארה”ב בעד לגליזציה: 58% אחוז מהטקסנים בעד הסדרה חוקית של שימוש ומכירת קנאביס – כך קובע סקר חדש שפורסם השבוע.

לפני חצי שנה חצתה התמיכה בלגליזציה בארה”ב את רף 50% האחוזים ולראשונה בהיסטוריה נמצא שרוב האמריקאים תומכים בלגליזציה והסדרת שוק הקנאביס במדינה. סקר חדש שפורסם השבוע מצא כי גם בטקסס, המדינה השנייה בגודלה בארה”ב, ישנו רוב מוחץ בעד לגליזציה של מריחואנה

על פי הסקר, שנערך על ידי מכון הסקרים PPP המוכר כאחד הסוקרים המדוייקים ביותר, חמישים ושמונה אחוזים מתושבי טקסס תומכים בלגליזציה ורגולציה של קנאביס לשימוש עצמי ולמכירה לגילאי 21 ומעלה.

בסקר, שהוזמן על ידי ארגון MPP, התומך בלגליזציה של מריחואנה (Marijuana Policy Project), השתתפו 860 נסקרים אשר נבחרו באופן אקראי

על פי תוצאות הסקר, התמיכה בלגליזציה בקרב נשים וגברים היתה שווה יחסית (57% מהנשים ו-59% מהגברים).

עוד נמצא כי 70% אחוז מהדמוקרטים תומכים בלגליזציה, 57% אחוז מהעצמאיים ו-48% מהרפובליקנים גם כן בעד.

במקביל, 61% אחוזים מהנשאלים הסכימו כי יש לשנות את חוקי הפללת הצרכנים (דה-קרימינליזציה) ולהחליף את העונשים מפליליים למנהלתיים (קנסות כספיים).

חוקי הקנאביס בטקסס הם מהנוקשים ביותר בארה”ב וקובעים עונש של עד חצי שנת מאסר וקנס של 2,000$ דולרים על עבירה ראשונה של החזקה לשימוש עצמי. כ-80 אלף טקסנים נעצרים בכל שנה על עבירות מריחואנה כאשר 97% אחוזים מהם בגין שימוש עצמי בלבד.

לשם השוואה, בישראל בכל שנה נעצרים קרוב ל-20 אלף אזרחים בגין עבירות הקשורות למריחואנה וחשיש וכ-70% אחוזים מהם בגין שימוש עצמי בלבד – כך על פי דו”ח הכנסת אותו פרסמנו לפני מספר חודשים וכך גם על פי סקר שנערך לאחרונה על ידי ‘מכון ירושלים לחקר שווקים’ ופורסם בשבוע שעבר. בסקר נמצא עוד כי רק 26% אחוזים מהישראלים תומכים בלגליזציה של קנאביס.

ראו גם: האם מותר לשאת מריחואנה בטיסות פנים בארה”ב?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר