טעות בזיהוי: שוטרים פשטו על ביתו של פנסיונר – בגלל שיחי במיה

צוות שוטרים וכלבי משטרה בליווי מסוק פשטו על ביתו של פנסיונר, לאחר שחשבו ששיחי הבמיה בחצרו הם שיחי מריחואנה. צפו בדיווח:

כוח משטרה בליווי מסוק פשט על ביתו של דוויין פרי, תושב מדינת ג'ורג'יה, ארה"ב, לאחר ששוטרים טעו בזיהוי הצמחים בגינתו. המסוק המשטרתי יצא לסיור חיפוש אחר מגדלי מריחואנה בלתי חוקיים ובעת שעבר מעל ביתו של פרי המסכן, חשבו השוטרים כי שיחי הבמיה בחצרו הם שיחי מריחואנה.

"נבהלתי מאוד," סיפר פרי על פי הדיווח. "בהתחלה לא הבנתי בכלל במה מדובר ומה קורה. רק ראיתי שיש מסוק שחג בגובה נמוך מעל הבית ולאחר מכן הופיעו בדלת שוטרים עם נשק וכלבים. רק אחרי שבדקו וחיפשו הם הבינו שמדובר בבמיה ולא במריחואנה."

במיה במקום קנאביס
אחד משיחי הבמיה שנתפסו

"לבמיה יש עלים עם חמש אצבעות ולא עם שבע אצבעות כמו של הקנאביס," אמר פרי. "הם פרצו לי לבית עם נשק וללא כל סיבה. זה מאוד לא בסדר."

דובר המשטרה המקומית התנצל על האירוע המצער וניסה להסביר את הטעות בזיהוי: "טרם הצלחנו לזהות בדיוק, אבל ניתן לומר שהיו לצמח המדובר מספר מאפיינים זהים לזה של צמח הקנאביס," הסביר. "אם הפרענו למישהו בצורה כלשהי, זו לא היתה כוונתנו. רצינו להגיע ולעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר כפי שנדרש מאיתנו."

סיפורי הטעות בזיהוי חוזרים שנה אחרי שנה כשאזרחים תמימים נופלים קורבן למדיניות רדיפה אחר צמחים, גם אם הם בעצמם לא עברו על החוק: בשנת 2012 דווח על קבוצת שוטרים שהשמידו 1,500 חרציות כי חשבו שמדובר במריחואנה. בשנת 2013 דווח על שוטרים שהשמידו שדה עגבניות תמימות כי טעו בזיהוי וחשבו שמדובר בקנאביס.

ראו עוד:
צמחים שנראים כמו קנאביס – אבל הם לא
טעות בכתובת: שוטרים עצרו קשישה מבית אל על הזמנת מריחואנה מחו"ל
פנסיונרית גידלה מריחואנה בטעות – התקשרה לרדיו כדי לדווח
טעות בזרעים: פועלים שתלו גראס במקום דשא
המריחואנה התגלתה כצואת סוסים – הצעיר ניצל ממאסר

הממשלה הבטיחה "לגליזציה תוך 365 ימים" לפני:

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט