טון מריחואנה הוברח בתוך גזרים מפלסטיק

משמר הגבול האמריקאי הצליח לסכל ניסיון הברחה של 1.2 טון מריחואנה ממקסיקו לתוך ארה”ב. המריחואנה הוסתרה בתוך גזרים מזויפים מפלסטיק והושתלה במשלוח של גזרים אמיתיים. שווי התפיסה מוערך בכחצי מיליון דולר.

עוד ניסיון הברחה כושל בגבול מקסיקו: לאחר שבשנה האחרונה נתפסו בגבול מקסיקו משלוחי סמים רבים שיועדו לחצות את הגבול לתוך ארה”ב, ביניהם משלוח ענק של 41.6 טון מריחואנה שנתפס ביוני 2015, סוכנות המכס והגנת הגבולות האמריקאית (CBP) עצרה בתחילת השבוע משלוח של 1.2 טון מריחואנה שיועד להיכנס לארה”ב.

הסוחרים יצירתיים: גזרים מזוייפים מפלסטיק

ניסיון ההברחה אמנם כשל, אך הוא בהחלט היה יצירתי וחדש מסוגו. המריחואנה שהייתה אמורה להיכנס ולהימכר בארה”ב, הוחבאה בתור 3,000 גזרים מזופיים מפלסטיק ששימשו כסליקים לחבילות מריחואנה קטנות.

גזרים מזוייפים ששימשו להחבאת משלוח מריחואנה בגבול מקסיקו ארה"ב (14.1.15)
הסוחרים נהיים יצירתיים: גזרים מזוייפים ששימשו להחבאת המריחואנה

בכדי לנסות ולהתחכם אף יותר, החביאו המבריחים את הגזרים המזוייפים בתוך משאית שנשאה משלוח גזרים אמיתיים, ושהיתה בעל רישיון משלוח שיועד להגיע לארה”ב בדרך חוקית. למרות אישור המשלוח, בדקו רשויות המכס את המשלוח באופן יסודי לאחר שהוא סומן במצלמות הגבול, וגילו מיד את החבילות המזויפות.

משקלה הכולל של המריחואנה שנתפסה הוא 1.2 טון (בדיווח במקור: 2,493 פאונד), ושוויה המוערך בשוק השחור עומד על חצי מיליון דולר.

“פעם נוספת, ארגוני הפשע שמבריחים את הסמים מדגימים יצירתיות בניסיונות להבריח כמויות גדולות של סמים מעבר לגבול,” מסר אפרים סוליס ג’וניור (Efrain Solis Jr), מנהל נמל המכס HPS בו נתפס המשלוח, “אנחנו תמיד מוכנים לכל אתגר ועירניים לכל סוג של פעילות לא חוקית.”

לשם צילום הראיות, מילאו כוחות המשטרה שני טנדרים שלמים, שביחד הצליחו להכיל את הכמות העצומה שנתפסה. כך נראים 1.2 טון של מריחואנה:

משלוח של טון מריחואנה - שהוסתר בתוך גזרים (תפיסה של צבא ארה"ב - 14.1.15)
1.2 טון של מריחואנה שתפסה בגבול מקסיקו – ארה”ב

ראו עוד:
5 דירות גידול קנאביס נחשפו בירושלים
125 ק”ג חשיש עלו באש בהברחה שסוכלה בגבול מצרים
חשד בכלא איילון: אסירים משתמשים ברחפנים להברחת סמים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר