חרציות במקום מריחואנה – שוטרים בקנדה חשבו שתפסו שדה מריחואנה והרסו 1,500 שתילי חרציות תמימים

שוטרים במדינת אלברטה בקנדה, פשטו על מה שהם חשבו שהוא שדה המריחואנה הגדול ביותר שגילו מאז ומעולם. להפתעתם הרבה הסתבר ש-1,500 השתילים הם בסה”כ חרציות תמימות.

לפעמים המציאות עולה על כל דמיון. ולפעמים זה מביך… שוטרים בעיר קלגרי שבאלברטה, קנדה, הכריזו כי הצליחו לשים ידם על “שדה המריחואנה הגדול ביותר שנתגלה אי-פעם בעיר”, אך כעת מסתבר שהשדה היה שדה תמים של חרציות בר פשוטות.

הפינה לשיפוטכם: מיצאו את ההבדלים – איפה המריחואנה ואיפה החרצית?

חרציות או מריחואנה
מיצאו את ההבדלים – חרציות או מריחואנה

ב-30 ביולי הכריזה משטרת קלגרי כי הצליחה לשים ידה על שדה המריחואנה הגדול ביותר שנתגלה בהיסטוריה של העיר. השוטרים שנשלחו לאזור עקרו את כל 1,624 השתילים בשדה. “זוהי תפיסה משמעותית ביותר,” אמר קצין משטרה בכיר בזמן שהציג לראווה שקים מלאים בשתילי חרציות. “בכל חקירה אנו משתדלים לבצע את מירב המאמצים על מנת לשמור על בטחון הציבור,” אמר. “ההחלטה לפשוט על השדה נלקחה לאחר שקיבלנו מידע מוצק.”

שדה החרציות היה שייך לריאן תומאס רוקמן בן ה-41, שבפשיטה על ביתו נמצאו כמעט חצי קילו של מריחואנה ו-6 גרם של אבקת קנאביס. רוקמן הודה בשימוש במריחואנה ואמר כי הוא עושה זאת עקב בעיות בריאותיות וכאבי גב קשים. “אני צורך מריחואנה בגלל כאבי גב מהם אני סובל,” אמר רוקמן. “הגשתי גם בקשה לאישור רפואי.”

“הם הרסו את חיי בפשיטה הזאת,” אמר רוקמן לעיתונאים. “כל האירוע הזה גורם לי לרצות לבכות.”

קיראו עוד: עובדי עיריית מוסקבה שתלו שדה מריחואנה במרכז העיר – בטעות

קיראו עוד: חוואי גרמני בן 74 שתל 1000 שתילי מריחואנה – בטעות

גם בישראל…

לפני שנה וחצי פשטו שוטרים על בית במדרחוב בירושלים והתחזו לשליחי דואר. הסיבה: הם חשבו שהפטוניה במרפסת היא מריחואנה.

הרקע לפשיטה הזו על ביתם של הצעירים נבעה מכך שהפטוניה במרפסת ביתם בלטה אל הרחוב, והשוטרים חשדו כי מדובר בצמח מסוג מריחואנה. “השוטר הוציא אחד מהשתילים ולקח אותו”, אומרת ע’ ומוסיפה כי “טוב שלמשטרה אין בעיות נוספות לטפל בהן”.

בכתבה שפורסמה ב-NRG, סיפר ד’, מי שעל ביתו פשטו השוטרים: “9:00 בבוקר, פתאום יש דפיקה בדלת”, מספר ד’. “הסתכלתי בעינית, זה מישהו שלא זיהיתי, והוא מזדהה כפיני מהדואר. מאחר שהוא לא ידע את השם שלי, זה נשמע לי חשוד מאוד ולא פתחתי. אחרי בערך דקה אני שומע שוב דפיקות, רק הפעם חזקות מאוד. הם היו שלושה. הם אמרו לי שזה משטרה ודרשו לפתוח”.

ד’ מבהיר כי שניים מתוך השלושה לבשו בגדים אזרחיים ולא ענדו תגים. הוא ביקש מהם לראות תגים או תעודה, ורק אחד השוטרים נענה והראה תעודת שוטר. “מאותו רגע הם הנחיתו עליי כל שנייה שאלה באופן תוקפני מאוד. הם שאלו אם אני מגדל סמים ואם עוד מישהו גר פה”, מסביר ד’.

מריחואנה או פטוניה?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר