חקלאים לנתניהו: “אשר יצוא קנאביס רפואי”

בכנס של ענף החקלאות באיגוד השמאים שנערך השבוע קרא יו”ר הענף לראש הממשלה “לתת גז” ולהתיר לחקלאים הישראלים לגדל ולייצא קנאביס רפואי, עקב פוטנציאל הרווח העצום שטמון בשוק העולמי.

ענף החקלאות באיגוד השמאים ערך השבוע (א’) כנס בנושא חקלאות, במהלכו העלה יו”ר הענף עמוס רגב פעם נוספת את נושא הקנאביס הרפואי, ואף קרא לראש הממשלה נתניהו לעשות מהלך שיזרז קידום חקיקה חיובית בתחום.

בדבריו הגדיר רגב את המצב של החקלאים במדינה “בכי רע” וציין כי בימים אלו חקלאים רבים נלחמים על מטה לחמם. לאחר מכן הוא קרא לנתניהו “לתת גז” ולקדם את תחום הקנאביס הרפואי, על ידי התרת גידול ויצוא של קנאביס רפואי לכלל החקלאים.

עמוס רגב - יו"ר ענף החקלאות באיגוד השמאים
עמוס רגב – יו”ר ענף החקלאות באיגוד השמאים

הסיבה בגינה תומכים חברי האיגוד בקנאביס היא הרווח העצום שטמון בו כגידול חקלאי בעל דרישה עולמית גבוהה. “מדובר בגידול שהפוטנציאל הגלום בו הינו גבוה לאין ערוך מתחום הגז,” ציין רגב בנאומו.

זוהי הפעם השנייה בה עוסקים חברי האיגוד בנושא, לאחר שיו”ר האיגוד עו”ד דורון חבקין סקר את הנושא בכנס שנערך בחודש אוגוסט האחרון. בדברים שנשא אז, הביע חבקין תמיכה במהלך ממשלתי שיאפשר התחלת גידול קנאביס מסיבי על שטח חקלאי של כ-6,000 דונם באזור הערבה שזקוק נואשות לתקציבים ופיתוח, על ידי הפיכת השטח לאיזור גידול בלעדי של קנאביס רפואי המיועד לייצוא.

על פי פרטים שנמסרו לנו מדוברות האיגוד, בחודשים הקרובים מתוכננות פעולות נוספות שייעשו בכדי לקדם את החקיקה החיונית, שתאפשר את ייצוא הקנאביס הרפואי ותעניק לחקלאים הישראלים אוויר לנשימה.

גם זה בטח יעניין אותך

ראו עוד:
מכון בינלאומי למחקר קנאביס הוקם בפראג
מייסד נאפסטר הודיע: “אכפיל כל תרומה ללגליזציה”
צאר הסמים האמריקני מודה לראשונה: “המלחמה בסמים היא טעות”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר