חיים מסינג: “רדיפת צרכני הקנאביס חסרת הגיון”

חיים מסינג, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים לשעבר, טוען כי רדיפת צרכני הקנאביס היא חסרת הגיון. “המשטרה צריכה להתמקד בסוחרים ובחינוך ולא במי שבוחר לעשן ג’וינט,” אמר.

אנו כבר מורגלים לשמוע אישים מתחום האכיפה והסמים אשר חוזרים בהם מכל מה שלחמו למענו ברגע שעוזבים את תפקידם, כפי שעשה אמש ניצב בדימ’ אריה עמית שטען שקנאביס הוא דבר נפלא ושהמלחמה בצרכניו מיותרת (ראו כאן). כך גם עשו לפניו ניצב בדימ’ אליק רון (כאן) וניצב בדימ’ משה מזרחי (כאן), וכך עושה כעת גם מי שהיה מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים עד לפני מספר שנים.

חיים מסינג
חיים מסינג, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים לשעבר

חיים מסינג, לשעבר מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים ומי שכבר התבטא כנגד רדיפת צרכני הקנאביס במסגרת כתבה מיוחדת של “המגזין עם אושרת קוטלר”, חזר על הדברים אמש בראיון ל”חדשות הלילה” בערוץ 2 וטען כי רדיפת צרכני הקנאביס היא חסרת הגיון.

“המציאות השתנתה והמחקרים מראים נתונים חדשים,” אמר. “אני חושב שראוי שמדינת ישראל תפתח את הנושא ותחליט אחת ולתמיד איך היא מטפלת בנושא השימוש בסמים.”

מסינג ציין כי התחום מבוסס על היצע וביקוש ולא סביר להשקיע כל כך הרבה כח אדם ושעות במאבק בזה. “בעת תפקידי חשבתי אחרת אבל מאז עברו כמה שנים טובות,” אמר. “ראיתי מה קורה במדינות אחרות ששינו את המדיניות. למעלה מ-20 מדינות מתפתחות חושבות אחרת היום ואנו צריכים לעקוב אחריהם.”

“המדינה צריכה להתמקד בסחר, בחינוך ובטיפול,” הוסיף. “להשקיע מאמצים במי שעישן ג’וינט בביתו ולא מזיק לאף אחד – בין אם הוא ידוען או לא – זה חסר הגיון.”

“בכוונתי לעשות כל מאמץ כדי להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי,” סיכם.

כאמור, מסינג כבר אמר דברים דומים במסגרת כתבתו של ינון מילס מחדשות 10 “מדינה בהיי”. צפו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר