טוען...

חוק הקנאביס הרפואי החדש: קבלת רשיון באישור רופא מומחה

החוק החדש יסמיך כל רופא מומחה לספק אישור קנאביס למטופליו לפי חוות דעתו המקצועית. עוד קובע החוק כי היתרים לגידול מריחואנה בבית יינתנו באישור משרד הבריאות.

החוק החדש (1310) הוגש שלשום (27.5) לכנסת, מיד עם סיום הדיון המיוחד שנערך בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בנוגע לרפורמה בשוק הקנאביס הרפואי בישראל. טענות רבות על אי-סדרים חמורים עלו מהדיון ובעקבותיהן החליט ח”כ חיים כץ, יו”ר הוועדה, להגיש הצעת חוק מסודרת שתמסד את התחום אחת ולתמיד.

חיים כץ
ח”כ חיים כץ – יוזם החוק

על פי החוק החדש “המנהל ייתן רישיון להחזקה ולשימוש בצמח הקנבוס לאדם שרופא מומחה קבע לו לצורך טיפול רפואי.” החוק מתייחס גם לעניין גידול קנאביס בהיתר: “המנהל ייתן רישיון לפעולות כאמור [גידול] בצמח הקנבוס, אם מצא כי הדבר דרוש לטיפול רפואי שנקבע על ידי רופא מומחה.”

למעשה, אם יעבור החוק, יחוייב מנהל יק”ר לספק אישור רפואי לשימוש בקנאביס לכל אדם אשר קיבל המלצה מרופא מומחה בתחומו. רשיונות גידול יינתנו בהמלצת רופא מומחה, אך רק לאחר בחינה ואישור של המנהל.

“כיום ישנן בעיות של חלוקה לא סדירה, גבייה שלא כדין של כסף תמורת שירותים למטופלים, זליגה של קנבוס רפואי שמיועד למטופלים בעלי היתר לידי צד שלישי שלא כחוק ועוד,” נכתב בדברי ההסבר של החוק החדש. “לפי הערכות עשוי להגיע מספר ההיתרים ל-40,000 בתוך עשור ומטרת ההצעה היא להסדיר בחקיקה כך שיתאפשר גידול, ייצור, הפקה, הכנה, והחזקה של צמח הקנבוס לצורך טיפול רפואי, כל זאת בפיקוח הרשויות.”

את הצעת החוק החדשה יזם כאמור ח”כ חיים כץ, יו”ר וועדת הבריאות, ועליה חתום גם ח”כ משה פייגלין, אשר הגיש הצעת חוק מתירנית יותר לפני מספר שבועות.

במקביל, התארחה אמש שרת הבריאות יעל גרמן בתכנית “פוליטיקה” בערוץ 1 והבטיחה כי חולי הפרקינסון והסובלים מתסמונת טורט ייכנסו לרשימת ההתוויות ויהיו זכאים לאישור קנאביס רפואי. וועדת ההתוויות צפויה להתכנס מחר בכדי לדון בעדכון הרשימה.

להורדת הנוסח המלא של החוק החדש שהוגש שלשום לחצו כאן.

ח”כ כץ התארח אמש בתכנית “לונדון וקירשנבאום”. צפו:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר