חולה הקים אתר ומבקש: “תרמו לי קנאביס לחג”

צעיר הסובל ממחלת קרוהן נאלץ לקנות תרופה בשוק השחור לאחר שמשרד הבריאות מסרב לאשר את המלצת הרופא להגדלת המינון. כעת הוא פונה אל הציבור הישראלי בבקשה לעזרה בתרומות קנאביס: “עזרו לי כדי שלא אקבץ תרופה בחגים,” הוא מבקש, ומתכנן להגיע עד כיכר רבין.

בן לביא שחם, צעיר הסובל ממחלת ‘קרוהן‘ ומטופל בקנאביס רפואי מזה מספר שנים, פונה לציבור הישראלי בבקשה לעזרה עקב מחסור בתרופה לקראת תקופת החגים. באתר חדש שהקים הוא מספר את סיפורו, מסביר כיצד הקנאביס עזר לו בחייו ומבקש תרומות קנאביס מהגולשים.

בן לביא
בן לביא: “תרמו לי קנאביס”

“הצלת חיים”

מחלתו של בן, שגרמה לכך שבמשך 5 שנים הוא לא הצליח לאכול מזון מוצק כלל, הובילה אותו להגיע למשקל של 39 ק”ג בלבד, אז התחיל את הטיפול בקנאביס רפואי. “הקנאביס החזיר לי את היכולת לאכול באופן תקין,” הוא אומר, “הגעתי למצב יציב שוב, שאפשר לי להירשם ללימודים אקדמאיים ולשוב לשגרת חיים רגילה.”

בעקבות השיפור המשמעותי והצלחת הטיפול, המליץ הצוות הרפואי המטפל בבן כי יש להעלות את המינון אותו הוא מקבל עד ל-250 גרם קנאביס בחודש – כמעט 10 גרם ליום, תוך הצהרה כי במקרה שלו מדובר בהצלת חיים.

רופאו של בן הגיש את כל המסמכים הנדרשים, אך בקשת ההגדלה – כמו בסיפורו של הילד ינון שאושפז בכפייהנדחתה ללא הסבר ברור.

לאחר שקיבל תשובות מתחמקות מנציגי המשרד גילה בן כי ועדה צפויה לדון בנושא שלו – אך היא עתידה להתכנס רק בחודש הבא. עד אז, הבין, הוא ייאלץ להסתדר ללא כמות מספקת של תרופה. “אני נאלץ לקנות תרופה באופן פרטי,” הוא כותב.

צילום מסך פייסבוק בן לביא קנאביס
בן נאלץ לרכוש קנאביס בשוק השחור

“תרמו לי קנאביס”

משנואש מבכירי משרד הבריאות, מנסה כעת בן לגייס את עזרת הציבור באמצעות אתר חדש שהקים למען המטרה – אתר המאפשר בין השאר לפנות בלחיצת כפתור אל בכירי משרד הבריאות ואל חברי כנסת, ונועד לדבריו לספק מענה לפניות רבות שקיבל מגולשים מודאגים שביקשו לעזור.

אתר תרומה קנאביס בן לביא
“עזרו לי, כדי שלא אצטרך לקבץ תרופה” – מתוך האתר החדש של בן

מלבד האתר שהקים, המלא במידע ופרטים אודות סיפורו, מתכנן בן להגיע לכיכר רבין ביום חמישי הקרוב בשעה 16:00 עם דוכן “קלפי” מיוחד ומוסתר בפרגוד – שיאפשר לאלו המעוניינים לתרום תרופה בגמילות חסדים, לעשות זאת בבטחה ובפרטיות. גם ללא קשר לתרומה מבקש בן מהציבור “להגיע ולתרום רוח גבית למאבק” וכן לשלוח מיילים לבכירי משרד הבריאות דרך העמדה שתופעל במקום.

“לצערי קשה לי להאמין שמשרד הבריאות יגיב עד יום חמישי הקרוב,” אומר בן, “לקראת ראש השנה אני ככל הנראה אצטרך את עזרת הציבור, כדי שאזכה לשבת מסביב לשולחן ביחד עם המשפחה. אני חייב לנענע את הספינה ומודה לכולם מקרב לב על העזרה. עזרו לי, כדי שלא איאלץ להישאר תלוי בחסדיהם של אחרים.”

כניסה לאתר של בן

ראו עוד:
הנכדה ניצלה בזכות קנאביס – הסבא תרם 33 מיליון דולר
המיליארדר היהודי במאבק נגד קנאביס רפואי
מסע 420: רוכבי אופניים מגייסים כסף למחקר על סרטן המוח

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר