חברת תיקון עולם קיבלה תקן GAP לגידול וריבוי קנאביס רפואי

'תיקון עולם' הפכה השבוע לחברה השישית בישראל המחזיקה בתקן IMC-GAP הנדרש על מנת לגדל קנאביס רפואי במתכונת הרפורמה החדשה שתיכנס לתוקף ב-1.4. כעת תוכל תיקון עולם לשווק את תוצרתה למפעלים ובהמשך לבתי מרקחת ולייצוא.

תקן IMC-GAP ניתן השבוע גם לחברת הקנאביס הרפואי ‘תיקון עולם’, הן לריבוי והן לגידול, זאת עבור החווה החדשה שלה השוכנת בכפר יהושע.

תקן זה יאפשר לה לקחת חלק ברפורמת הקנאביס הרפואי שתיכנס לתוקף בעוד כחודש וחצי (1.4). לאחר תאריך זה צפויים להיפסל כל רישיונות הגידול של חוות שאינן עומדות בתקן.

חוות תיקון עולם
חוות תיקון עולם

תיקון עולם היא אחת מתוך שמונה החברות המגדלות ומספקות קנאביס רפואי ברישיון לאלפי מטופלים, והותיקה והגדולה ביותר בענף מאז החלה בפעילותה עוד בשנת 2008.

בכך הופכת תיקון עולם לחברה השישית בישראל שמחזיקה בתקן זה לגידול (אחרי “שיח”, “BOL”, ”קנדוק”, “IMC” ו”פארמוקן”) והשמינית שמחזיקה בתקן זה לריבוי.

התקן החדש בו מחזיקה החברה יאפשר מעתה למנהליה להציע את תוצרתה למכירה לחוות גידול אחרות, למפעלי ייצור ולבסוף גם לחלוקה בבתי מרקחת.

בנוסף תקן זה יאפשר לחברה לייצא קנאביס רפואי לחו”ל, זאת בתנאי שתחתום על שיתוף פעולה עם מפעל המחזיק בתקן IMC-GMP (בו מחזיקים נכון להיום שני מפעלים בלבד).

חוות תיקון עולם
חוות תיקון עולם

החברה מציעה נכון להיום למטופליה כ-20 זני קנאביס הגדלים בחממות החברה.

לאחרונה הודיעה ‘תיקון עולם’ על שיתוף פעולה עם שתי חברות בורסאיות, ‘קנביט’ ו’פרוטאולוג’יקס’, שצפויות לגדל עבורה קנאביס בחממותיהן, זאת בנוסף לחווה בכפר יהושע שמתרחבת.

לפיכך מתוך שמונה החברות הפעילות נותרו שתי חברות קנאביס רפואי שלא מחזיקות בתקן הנדרש לרפורמה, החברות ‘בטר’ ו’טבע אדיר’.

במקביל מקימה תיקון עולם באזור התעשייה ציפורית, מפעל לייצור מוצרי קנאביס בתקן IMC-GMP, שיושלם לדבריהם במהלך 2019.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר