צפו: הונאת הענק של חברות התרופות

המנכ”ל לשעבר של אחת מחברות התרופות הגדולות בעולם חושף את השקרים והשחיתות שמאחורי תעשיית הענק. “אין להם עניין בלרפא את המחלות שלכם,” הוא אומר. “העניין היחיד שלהם הוא שתחלו יותר”. צפו:

“אני עצמי שיחדתי את ממשלת שוודיה כדי שיאשרו חלוקת ‘פרוזאק’ במדינה,” אומר ד”ר ג’ון רנגן וירפר, המנכ”ל לשעבר של ענקית התרופות השבדית ‘אליי-לילי’, וחושף את כל האמת מאחורי התאגידים השולטים בתחום.

ג'ון רנגן וירפר
ג’ון רנגן וירפר: “שילמתי שוחד לממשלה השבדית”

“זו התעשייה החזקה ביותר בעולם,” הוא אומר. “חברות התרופות ישנות במיטה אחת עם ממשלות ומשתמשות בשחיתות כדי להשיג את מטרותיהן. יש להן הררי כסף והן משתמשות בו כדי להפיק עוד כסף”.

על שובל הגופות בדרך הוא מספר כי “תעשיית התרופות הורגת יותר אנשים מאשר כל המלחמות בעולם יחדיו” ומבהיר: “אין להם עניין בלרפא את המחלות שלכם, העניין היחיד שלהם הוא שתחלו יותר”.

ד”ר וירפן, שהתחיל את הקריירה בתור סוכן מכירות פשוט ובמרוצת השנים התקדם במעלה סולם הדרגות עד שהתמנה לתפקיד המנכ”ל של ענקית התרופות השבדית ‘אליי-לילי’, היצרנית הגדולה ביותר בעולם לתרופות לסוכרת, שבר את מעגל השקר והשתיקה בהרצאה מיוחדת בגרמניה, בה חשף את האמת המזעזעת מאחורי חברות התרופות. “גם אני עשיתי מעשים רעים במסגרת תפקידי,” הוא מודה.

צפו (תרגום בעברית):

השאלה מהם גורמי המוות המשמעותיים ביותר מעסיקה חוקרים רבים בעולם והגורמים השונים ברשימה וודאי מוכרים לרובכם. מככבות בה מחלות לב וריאה שנגרמות בין היתר מהסיגריות הרעילות המשווקת בשמחה לציבור הרחב או מהאלכוהול הזורם בדמם של רבים באופן יום יומי, כמו גם תאונות הדרכים כמובן. אך ברשימה זו ישנו מקום של כבוד לתרופות המרשם, אשר בארה”ב בלבד גורמות למוות של אדם אחד בממוצע בכל 14 דקות (לפי הערכה אחרונה של גורמי הבריאות בארה”ב).

תרופות המרשם הן חלק בלתי נפרד מהמציאות של ימינו וע”פ הערכות למעלה מ-70% מהאמריקנים צורכים אותן על בסיס קבוע. הן הפכו לשכיחות כל כך גם בזכות העובדה שהן מיוצרות ע”י תאגידי-על המגובים בלובי אימתני ומצויידים במזומנים רבים. כוחם של תאגידים אלו קשה לתפיסה והם מסוגלים להזיז ולקדם את האינטרסים שלהם בעולם כולו. ממשלות שלמות נעות לפי החליל של בעלי הכיסים העמוקים וחייהם של בני אדם רבים נפגעים ללא התייחסות מיוחדת מצד אותן החברות שממשיכות להרוויח מיליארדי דולרים.

צפו גם: איך משווקים מחלות
ראו גם: קנאביס לגמילה מתרופות מרשם משככות כאבים
ראו גם: בכל 10 שניות מת אדם מאלכוהול

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר