טוען...

זעם בארה”ב: שוטר סמוי קנה מריחואנה מילד אוטיסט

שוטר סמוי חדר לבית ספר תיכון בקליפורניה תחת מסווה של תלמיד מן המניין, והצליח להפיל בפח ילד הסובל מאוטיזם שהתפתה לרכוש עבורו מעט מריחואנה.

“אנו מרגישים שהמשטרה ובית הספר חיללו את המשפחה שלנו,” אומרים דאג וקאתרין סנודגראס מקליפורניה, ארה”ב. במהלך שנת הלימודים האחרונה, נעצר בנם בן ה-17, הסובל מאוטיזם, לאחר שרכש מריחואנה עבור שוטר סמוי.

המבצע המשטרתי, שכונה “מבצע בית הזכוכית“, נמשך חודשים רבים במהלכם נטמעו שוטרים סמויים בשלושה בתי ספר תיכון בקליפורניה. השוטרים התחזו לתלמידים רגילים ונהגו לבקש סמים מחבריהם לכיתה. 22 תלמידים נעצרו.

שוטר סמוי קנה מריחואנה מילד אוטיסט
22 תלמידים נעצרו

בנם של בני הזוג, שהעדיף להישאר בעילום שם, הוא בעל נכות ברורה ואובחן כסובל מאוטיזם, מאניה דיפרסיה (הפרעה דו קוטבית), טורט והפרעות חרדה שונות.

“כל יום הוא מאבק בפני עצמו,” מספרת קאתרין אמו, שתהתה כיצד בנה, הסובל ממחלות רבות כל כך, נפל קורבן למבצע משטרתי שכזה.

בני הזוג סנודגראס עברו בתחילת שנת הלימודים לאזור ורשמו את בנם הצעיר לבית הספר התיכון. “היינו כל כך נרגשים כשהוא אמר שהוא מצא חבר חדש בבית ספר,” סיפרה קאתרין. “אבל כל פעם שאמרתי לו שיזמין את החבר החדש אלינו לפיצה או לשחק קצת במחשב, הוא מצא איזה תירוץ לא להגיע.”

אותו חבר חדש, שפעל תחת השם דניאל בריגס, כונה על ידי חלק מן התלמידים בשם “פקד דן”, זאת בגלל שרבים מהם זיהו שמדובר בשוטר סמוי. עם זאת, בנם של בני הזוג סנודגראס, שבעיות הבריאות שלו מקשות עליו מבחינה חברתית, מצא בדן חבר אמיתי.

על פי הדיווח, דן שלח למעלה מ-60 הודעות טקסט לסנודגראס בבקשה שישיג לו סמים. לדבריהם של הוריו, הלחץ שיצר דן על בנם היה מעבר למה שילד אוטיסט מסוגל לעמוד בו והוא החל לפגוע בעצמו בעקבות אותו לחץ.

בני הזוג סנודגראס
בני הזוג סנודגראס

לבסוף הסכים סנודגראס הצעיר לבקשתו של השוטר הסמוי דן, וקיבל ממנו שטר של 20$ דולר בכדי לבצע את הרכישה בעבורו.

לקח לסנודגראס שלושה שבועות עד שרכש ג’וינט אחד של מריחואנה מהומלס בעיר והביא אותו לדן מיד. המהלך חזר על עצמו גם בפעם השנייה, כאשר בפעם השלישית כבר סירב סנודגראס מלבצע רכישה נוספת.

בעקבות סירובו, חתך דן את הקשר עם סנודגראס והשאירו שבור לב. “הוא היה גמור מזה שגם החבר היחיד שהיה לו איננו כבר,” אמרה אמו. “הוא נשאר בלי חברים בכלל.”

בוקר אחד במהלך שנת הלימודים נכנסו שוטרים לכיתתו של סנודגראס ועצרו אותו אל מול חבריו לכיתה. הוא נלקח למתקן כליאה לבני נוער יחד עם 21 עצורים נוספים ונשאר שם במשך 48 שעות.

במשפט שנערך כחודש לאחר מכן, ובעקבות הנסיבות המקלות, נמצא סנודגראס לא אשם ונגזרו עליו 20 שעות עבודה למען הציבור. הוא חזר לבית הספר וללימודיו כרגיל.

הוריו סיפרו השבוע את סיפורם לאתר Reason.com. צפו (אנגלית):

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר