זה מתחיל: ועדת הקנאביס לבדיקת חוקי ההפללה מתכנסת

פרסום ראשון: “ועדת ארדן-השכל” לבחינת חוקי הפללת צרכני הקנאביס בישראל תתכנס לראשונה בתחילת השבוע הבא. מסקנות הועדה יתפרסמו לאחר חודשיים של דיונים. הועדה הוקמה במענה להצעת החוק שהגישה ח”כ שרן השכל לאי הפללה. “אביא את קול הציבור,” היא מבטיחה כעת.

אחרי המתנה של חודש תתכנס בתחילת השבוע הבא לדיון ראשון הועדה המיוחדת לבחינת מדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל. בדיון יבחנו חברי הועדה את מדיניות ההפללה בישראל לעומת מדינות אחרות, ואת הנזק והתועלת שיעלו משינוי מדיניות.

ח"כ שרן השכל והשר לבטחון פנים גלעד ארדן
ח”כ שרן השכל יוזמת החוק והשר לבטחון פנים גלעד ארדן – סיכמו על הקמת ועדה שתגיש מסקנותיה בתוך 60 יום

כזכור לפני כחודש אמורה היתה לעלות הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס להצבעה בועדת השרים לענייני חקיקה, כשלאחר מאמצים רבים מצד ח”כ שרן השכל יוזמת החוק ומצד תומכי הקנאביס ברשת וברחוב נרשם אפילו רוב צפוי של שרים תומכים שיצביעו בעד החוק ההיסטורי.

אך לאכזבת התומכים השר לבטחון פנים גלעד ארדן החליט לעמוד על רגליו האחוריות ולהתנגד בכל תוקף לאישור חוק שכזה – מה שהוביל להפגנה מחוץ לביתו ולהצפת דף הפייסבוק ותיבת האימייל באלפי פניות.

בעקבות הלחצים סיכמו השכל וארדן על משיכת הצעת החוק משולחן הממשלה והקמת ועדה מיוחדת בהשתתפות נציגי הממשלה והציבור – שתבחן את הנושא ותגיש מסקנותיה בתוך 60 יום.

בצוות חברים נציגים מהמשרד לבטחון פנים, משרד המשפטים והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול. טרם נודע מי יהיה זה שייצג את הציבור בועדה.

גם זה בטח יעניין אותך

הבוקר (ה’) מסרה ח”כ השכל בתגובה כי “הצוות שהקים השר לבטחון פנים נועד לבחון מחדש את מדיניות האכיפה וההפללה נגד צרכני הקנאביס. הצוות ילמד את הנושא לעומק, ואני אפעל כדי שקולם של מיליון צרכני הקנאביס בישראל יישמע על ידי הצוות.”

ראו גם:
פייגלין נגד ארדן: האיסור על קנאביס – שליטה באזרחים
תומכי קנאביס מתפקדים לליכוד להשפיע על ארדן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר