ויוה לאס וגאס: מהיום אפשר לקנות קנאביס חוקי בנבאדה

נבאדה הפכה הבוקר (ש’) למדינה החמישית בארה”ב המציעה קנאביס חופשי למכירה בחנויות חוקיות. בלאס וגאס, בירת הבידור העולמית, מקבלים עתה תעשייה חדשה ומכניסה לצד ענף ההימורים השוקק, מה שצפוי להפוך אותה לאחת מבירות המריחואנה בעולם.

9 חודשים אחרי שהצביעו תושבי נבאדה, ארה”ב, בעד לגליזציה מלאה של קנאביס, נפתחו הבוקר (ש’) חנויות הקנאביס החוקיות הראשונות במדינה.

על פי חוק הלגליזציה החדש רשאים בני ובנות 21 ומעלה לרכוש עד 28 גרם קנאביס ועד 3.5 גרם מיצויי קנאביס בכל קנייה, אך בניגוד לאמסטרדם או ברצלונה למשל הם יכולים לצרוך את הקנאביס בבית בלבד. בנוסף רשאים תושבי נבאדה לגדל עד 6 צמחי קנאביס בביתם לשימושם האישי.

מיליוני התיירים המבקרים בלאס וגאס, מהערים הגדולות ביותר בנבאדה, יהנו מהיום משוק פורה של קנאביס שיפעל לצד שווקי המלונאות וההימורים המפורסמים בעיר.

הסנאטור טיק סגרבלום רוכש קנאביס חוקי לראשונה בנבאדה

הבוקר עם פתיחת הדלתות לראשונה השתרכו מחוץ לחנויות הקנאביס עשרות ומאות ממתינים בתור, תוך שמנהלי החנויות מנסים להספיק לעמוד בדרישה הגואה בהתאם לנהלי האבטחה ושאר החוקים שהוטלו על הענף החדש.

בנסיון למשוך לקוחות במסגרת התחרות על השוק החדש הציעו חלק מבעלי החנויות מגוון מבצעים, תחרויות נושאות פרסים, מסיבות ואפילו קנאביס בחינם עבור שיגיעו לקנות במקום.

מלבד נבאדה נפתחו בשנים האחרונות חנויות קנאביס בשטחן של 4 מדינות בארה”ב (קולורדו, וושינגטון, אלסקה, אורגון), מה שהופך אותה למדינה החמישית בתור.

בחודשים הקרובים עתידות גם המדינות קליפורניה (עד 28 גרם), מיין (עד 70 גרם) ומסצ’וסטס (עד 280 גרם) לפתוח את חנויות הקנאביס החוקיות, לאחר שחוקי לגליזציה דומים אושרו גם הם במשאלי עם שנערכו בחודש נובמבר 2016.

במיין ובקליפורניה יפתחו החל משנת 2018 לא רק חנויות קנאביס כמו בשאר המדינות שאישרו זאת, אלא גם ‘קופישופס’, או מועדוני קנאביס, בהם ניתן לצרוך מריחואנה וחשיש במקום.

במסצ’וסטס אישרו התושבים החזקה של עד 280 גרם קנאביס לשימוש עצמי – פי 4 מבמיין, פי 10 מבקולורדו, וושינגטון, קליפורניה ושאר המדינות.

בירת ההימורים של נבאדה, לאס וגאס, מארחת בשנים האחרונות עוד בטרם אישור החוק את כנס הקנאביס הגדול בעולם וכעת, לאחר אישור הלגליזציה ופתיחת החנויות החוקיות ולצד ענף התיירות הפורח שגם ככה מתנהל בה, היא צפויה להפוך גם לאחת מבירות המריחואנה העולמיות.

יחד עם זאת מי שייתפס מעשן קנאביס בשטח ציבורי ברחבי נבאדה יעמוד בפני קנס כבד של 600 דולר (כ-2,000 ש”ח) – כך שחל איסור מוחלט לעשן בקזינואים, ברים, מסעדות, פארקים וכד’, כמו גם כמובן לנהוג תחת השפעה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר