וטרינרים ממליצים: “מריחואנה טובה גם לבעלי חיים”

ד”ר דאגלס קריימר, וטרינר מקליפורניה, קורא ללגליזציה של מריחואנה עבור בעלי חיים.

מריחואנה עוזרת לבני אדם רבים בהתמודדותם עם מכאובים שונים, אך האם שימוש בקנאביס יכול להועיל גם לבעלי חיים הסובלים מבעיות בריאות?

“הפעם הראשונה שנתקלתי בשאלה האם מריחואנה יעילה לטיפול גם עבור בעלי חיים היתה כאשר הגיעה אליי לקוחה ושאלה האם כדאי לתת לחיית המחמד שלה לנסות מריחואנה,” מספר ד”ר דאג קריימר, וטרינר מקליפורניה. “היא עשתה עליי רושם של אשה רצינית ואינטילגנטית וסיפרה שהיא שוקלת לנסות לתת לכלב שלה קנאביס לטיפול בכאבים במקום התרופות שאינן מועילות לו.”

דאגלס קריימר - וטרינר בעד מריחואנה
ד”ר דאגלס קריימר

באתר האינטרנט שלו, Vet Guru, מספר ד”ר קריימר על היתרונות שהוא מוצא בטיפול בכלבים וחתולים בעזרת קנאביס. קריימר אף טיפל בכלבתו ‘ניקיטה’ בעזרת קנאביס רפואי לאחר שחלתה במחלת הסרטן. “זה החזיר אותה לחיים,” הוא מספר.

גם ד”ר אריק בארצ’ס, הוטרינר הראשי של סן פרנסיסקו, התייחס בעבר לשאלה האם קנאביס רפואי מתאים גם לבעלי-חיים. “אין מה לדאוג בנוגע ל’הרעלת מריחואנה’ בין אם נגרמה משאיפת עשן מריחואנה, אכילת הפרחים או הגבעולים של הצמח או אפילו בליעת מזון המכיל קנאביס,” אמר. “במקרה הגרוע ביותר זה יימשך מספר שעות והטיפול ב’בעיה’ איננו מורכב מדי וכולל בעיקר הרגעה והשקייה במים.”

ד”ר בארצ’ס מדגיש: “עדיף לא לתת לכלביכם לאכול עוגיות בראוניז עם מריחואנה מאחר והשוקולד והסוכר לא בריא בשבילם, אך המריחואנה אינה מהווה בעיה.”

קנאביס מעורר תיאבון אצל חתולים

קנאביס יעיל מאוד גם עבור חתולים כמעורר תאבון. “אנחנו משתמשים בקנאביס לטיפול בחתולים אף יותר מבכלבים,” אומר קריימר. “לחתולים יש נטייה להתנזר ממזון כאשר הם חשים ברע. הם פשוט מפסיקים לאכול… קנאביס עוזר לעורר את תיאבונם.

“למעשה, כל בעלי החיים בהם קיימת המערכת האנדו-קנבינואידית, יכולים להנות מסגולות המריחואנה. תרנגולים, קופים, חזירים, עכברים ועוד… לכולם קנאביס יכול לעזור,” הוסיף.

איך לתת קנאביס לחיות מחמד?

ד”ר קריימר הוא אחד המתנגדים הגדולים להתעללות בבעלי חיים ומתרגז כאשר שומע על בעלי חיות מחמד אשר נושפים עשן מריחואנה על פניהם של בעלי החיים בנסיון לגרום להם להתמסטל. “זו התעללות בבעלי חיים לכל דבר,” הוא אומר. “שמן קנאביס, טינקטורה או חמאה, יעילים הרבה יותר בגלל שבעזרתם ניתן לווסת במדויק את כמויות הקנבינואידים שבעל החיים מקבל.”

סרטון התדמית של Vet Guru:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר