וושינגטון וקולורדו מתכוננות לתיירות הקנאביס

בעלי העסקים בוושינגטון וקולורדו מתכוננים לקראת השנה החדשה, במהלכה – וכבר בעוד ימים ספורים – תיפתחנה חנויות קנאביס למכירה חוקית לשימוש עצמי. זרם של תיירים צפוי לשטוף את המדינות הירוקות.

צרכני הקנאביס בוושינגטון וקולורדו סופרים את השעות לקראת חגיגות תחילת השנה האזרחית. יותר מההתרגשות לקראת הנשיקה בחצות, מתרגשים התושבים, אנשי העסקים וחובבי הקנאביס לקראת פתיחת חנויות המריחואנה הראשונות במדינות שהעבירו חוקים ללגליזציה ולקראת זרם תיירים אדיר שצפוי לשטוף את הערים.

יותר מכולם מתרגשים כמובן מגדלי הקנאביס ובעלי העסקים הירוקים אשר מקווים ומצפים לרווחים יוצאי דופן ממכירות חוקיות של קנאביס לתושבים המקומיים ולתיירים שיגיעו מכל רחבי ארה”ב. אליהם מצטרפות גם כמובן רשויות המס שמצפות לרווחים נאים במיוחד מאחוז המס הגבוה שנקבע על מוצרי הקנאביס למיניהם.

בקולורדו הונפקו כבר למעלה מ-300 רשיונות לעסקי קנאביס שונים ובמהלך הימים והשבועות הקרובים צפויות להיפתח למעלה מ-100 חנויות קנאביס, ביניהן “אני’ז”, חנות הקנאביס הראשונה שקיבלה זכיון רשמי לפתיחת חנות בקולורדו. בוושינגטון תיפתחנה למעלה מ-300 חנויות קנאביס במהלך החודשים הקרובים.

חברות בקולורדו מציעות בימים אלו סיורי מריחואנה לתיירים, גם עבור תיירי הסקי להם מוצעים אף מבצעי “עשן כפי יכולתך” ואפילו הממשל הפדרלי, שהחוקים החדשים מנוגדים אליו לחלוטין, כבר אישר במהלך השנה כי לא יתערב בנעשה במדינות שבחרו להעביר לגליזציה.

סקי בקולורדו
תיירות סקי וקנאביס בקולורדו

“רק העובדה שמדובר בעניין חדש וראשוני מביאה לכאן אנשים מכל מקום,” אומר על פי הדיווח אדם ראלי, ספק קנאביס מאושר. “אנשים מגיעים לכאן מטקסס, אריזונה,יוטה… לקחת חלק בהיסטוריה.”

“במהלך החודש האחרון קיבלתי בין ארבעה לשישה אימיילים וחמישה עד עשרה טלפונים בכל יום,” הוא מוסיף. “מתקשרים לשאול על החוק החדש ולהתייעץ מתי ואיך לתכנן את טיול הסקי כך שיתאים לסיור קנאביס צמוד.”

המצב הנוכחי היום בארה”ב הוא שקנאביס רפואי מחולק ב-19 מדינות וב-17 מדינות ישנה מדיניות של דה-קרימינליזציה (אי הפללת המשתמשים). אבל וושינגטון וקולורדו מציעות כעת דבר חדש לחלוטין במסגרתו יוכלו עסקים פרטיים – בפיקוח המדינה – לגדל, למכור ולהפיץ מריחואנה באופן חוקי בעבור כל אדם שיחפוץ בכך.

על פי הערכות, שווי שוק הקנאביס החוקי (רפואי) בארה”ב יעלה מ-1.4$ מיליארד דולר בשנת 2013 ל-2.34$ מיליארד ב-2014 – גידול של 64% אחוזים – גבוה יותר מהגידול בשוק הסמארטפונים.

רייצ’ל גילט, נציגת ארגון NORML בקולורדו, אמרה כי “מדובר בפתיחת עסקים, משרות חדשות ורווחי עתק ממיסים שיגבירו את זרימת התיירים למדינה וימשכו את הקרקע מתחת לארגוני הפשע שסוחרים היום במריחואנה”.

“תנו לזה 6 חודשים, וברגע שמדינות אחרות יראו שהשמיים לא נפלו כאן ושהרווחים הם עצומים, הלגליזציה תתפשט לכל עבר, בדומה לחוקים לנישואין חד-מיניים,” אמרה. “אי אפשר לעצור את רצון האזרחים.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר