וושינגטון מציגה: 70 מיליון דולר בשנה – ממיסי מריחואנה

שנה של לגליזציה: לפני שנה בדיוק נפתחו חנויות הקנאביס החוקיות הראשונות במדינת וושינגטון וכעת מתפרסמים נתוני המכירות הרשמיים: למרות מיסוי גבוה והגבלת מספר החנויות, נמכר בוושינגטון קנאביס חוקי בשווי 250 מיליון דולר – מתוכם 70 מיליון עברו לקופת אוצר המדינה.

חצי שנה אחרי קולורדו, פתחה ביולי 2014 מדינת וושינגטון, על 7 מיליון תושביה, את שוק הקנאביס החוקי השני בארה”ב. כעת, חצי שנה אחרי התוצאות המדהימות של סיכום השנה הראשונה בקולורדו, מגיעות תוצאות סיכום השנה גם בוושיגנטון, והן משמחות לא פחות, לפחות את פקידי הממשל והרשויות.

70 מיליון דולר ממיסים

על פי הנתונים שפרסמה ממשלת וושינגטון, בין 1 ביולי 2014 ל-1 ביולי 2015 נמכר ברחבי וושינגטון קנאביס בשווי כולל של 250 מיליון דולר, מתוכם גזרה המדינה 70 מיליון במיסים – 62 מיליון מס בלו ו-8 מיליון מיסי מדינה ורשויות מקומיות.

נתונים גבוהים אלו – הגבוהים כמעט פי 2 מהציפיות שעמדו על 36 מיליון דולר בלבד – הגיעו על אף מיסוי נוקשה וקשוח שאכפה המדינה על השוק החדש, למרות הגבלת מספר החנויות במדינה ולמרות יירידה של כ-60% במחיר הקנאביס לצרכן מאז החלה הלגליזציה במדינה, מ-30 ל-12 דולר לגרם.

קנאביס חוקי וושינגטון
קנאביס בשווי 250 מיליון דולר נמכר בוושינגטון בשנה הראשונה ללגליזציה

במהלך השנה פעלו בכל רחבי וושינגטון רק 160 חנויות קנאביס חוקיות, מתוך ה-334 שתוכננו להיפתח – ובסה”כ הן הכניסו לקופת האוצר 1.4 מיליון דולר ביום.

שיא חדש

על פי הדיווח מדובר בשבירת השיא שנרשם בקולורדו, שם נרשמו בשנה הראשונה רווחי מיסוי בשווי 44 מיליון דולר ממכירות קנאביס בשווי 313 מיליון בסה”כ (ההפרש בגלל המס הגבוה בוושינגטון).

הסיבה לכמויות הקנאביס האדירות שנמכרו היא ככל הנראה, לפחות בחלקה, העובדה שוושינגטון שוכנת בגבולה הצפוני של ארה”ב וגובלת עם קנדה – אחת מצרכניות הקנאביס הגדולות בעולם, אם לא הגדולה שבהן.

וושינגטון - גובלת בקנדה
וושינגטון – גובלת בקנדה

ראו עוד:
בגלל הלגליזציה: סוחרי הסמים מגדלים עגבניות
קולורדו בסכנה: 9 סיבות נגד לגליזציה של קנאביס
משטרת קולורדו מסכמת שנה של לגליזציה: “הכל בסדר גמור”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר