ה-FBI סגר את “דרך המשי 2”- שוק הסמים האינטרנטי

שנה בדיוק לאחר סגירתו של אתר “דרך המשי” (Silk Road), מעצרו של מנהל האתר רוס אולבריכט ופתיחתו של האתר החדש “דרך המשי 2”, מודיע כעת ה-FBI כי גם הגירסה החדשה הופלה אמש ונחסמה לשימוש.

לפני כשנה נעצר רוס אולבריכט, צעיר שנודע בכינוי ‘דרד פייראט רוברטס’ (Dread Pirate Roberts), והואשם כי הוא ההאקר המסתורי שניהל במשך שנים את אתר האינטרנט Silk Road, שהיווה מוקד הסחר הבלתי חוקי הגדול ביותר ברשת האינטרנט המחתרתית ‘דארק נט’ (Dark Net) ובו נמכרו ונרכשו סמים, נשקים ושירותים בלתי חוקיים במבחר כמעט בלתי מוגבל.

האתר נסגר מיידית, אך תוך פחות מחודש נפתחה כבר “דרך המשי 2” בגירסה מחודשת ואמינה יותר שהתבססה על הצפנת GSP ועבדה בדיוק באותו האופן בו עבדה הגירסה הקודמת – על ידי שימוש בדפדפן TOR מוצפן ותשלום במטבעות ‘ביטקוין’.

דרך המשי 2 נסגר
“האתר הסודי הזה נתפס ונסגר” – הודעת ה-FBI המופיעה בעת ניון כניסה לאתר

כעת, שנה לאחר פתיחת “דרך המשי 2”, מפרסם ה-FBI הודעה לעיתונות ובה שמו של החשוד העיקרי בניהול האתר, בלייק בנטל, צעיר בן 26 מן פרנסיסקו, קליפורניה, שצפוי להיות מואשם בקשירת קשר לסחר בסמים – עבירה עליה עונש המינימום הוא 10 שנות מאסר ועלול להגיע גם עד למאסר עולם.

“על פי האישום ניהל בלייק בנטל להקים לתחייה את ‘דרך המשי’, אתר אינטרנט סודי שהופל על ידי רשויות האכיפה בשנה שעברה והוקם שוב על ידי בנטל בגירסת 2.0 הזהה כמעט לחלוטין לגירסה הראשונה,” אמר עו”ד פיט בהרארא, האחראי על התביעה. “שיהיה ברור – הסילק רואד הזה, בכל צורה שלא תהיה, הוא הדרך הבטוחה לבית הסוהר. אלו שינסו ללכת בעקבות עברייני הסייבר צפוי לפגוש אותנו שם שוב ושוב.”

על פי ההודעה, ‘דרך המשי 2’ הספיק להגיע לרווחים של כ-8 מיליון דולר בחודש מסחר בלתי חוקי של כ-150 אלף משתמשים פעילים.

גם זה בטח יעניין אותך

ראו עוד:
נתונים מ”דרך המשי” מגלים: איפה הכי זול לקנות מריחואנה?
“זרע ישראל” – חנות זרעי קנאביס בעברית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר