“התחביב החדש שלי” – יומן גידול חלק א’ / מרטי

מרטי (שם בדוי) משתף את קוראי המגזין בחווית גידול הקנאביס הראשונה שלו ומוכיח שעם קצת מוטיבציה כל אחד יכול לגדל מריחואנה בבית…

מגדלי קנאביס רבים מרחבי העולם נוהגים לכתוב לעצמם “יומן גידול” ולשתף אותו עם עמיתיהם למקצוע. זהו חלק בלתי נפרד מתהליך השיפור המתמיד שמגדלי קנאביס משתדלים לעשות בחדר הגידול במטרה ליעל ולשפר את התוצרת הסופית. כולם מרוויחים מ”יומן הגידול”:

הקוראים יכולים לקרוא על הקשיים והבעיות בהם נתקל המגדל במהלך הגידול שלו וכך ילמדו הם כיצד להתמודד עם אותם בעיות ומכשולים במידה והם עצמם יתקלו במקרים דומים בעתיד. ובנוסף קוראים יחשפו את עצמם לשיטות גידול חדשות ולא מוכרות ורעיונות חדשים שאולי יוכלו לבוא לידי ביטוי גם בגינה שלהם. הכותב מצידו “שם על הדף” את תהליך הגידול שלו מ-א’ ועד ת’ וכך למעשה “חוזר על החומר” ומתרגל את מה שהוא עשה ועל הדרך הוא יכול לקבל טיפים ופידבקים ממגדלים ותיקים יותר בתחום.

יומן הגידול שלפניכם מתאר את הפעם הראשונה בו “מרטי” (שם בדוי) החליט לגדל קנאביס – מה גרם לו ללכת על הרעיון? מול איזה אתגרים הוא נאלץ להתמודד וכיצד התחביב החדש משפיע על אורח החיים שלו ביום-יום?

הערה חשובה: הכתבה מציגה יומן גידול של בחור המגדל קנאביס לראשונה בחייו – מאחר והיה חשוב לנו לשמור על אותנטיות הטקסט השתדלנו לעשות מינימום עריכה. השיטות וטכניקות הגידול המוצגות ביומן הגידול שלפניכם עשויות לעבוד טוב גם עבורכם – ויתכן גם שלא. ככלל אנו ממליצים לעולם לא להסתמך על מקור אחד ותמיד לקרוא ולבדוק במספר מקומות נוספים.

לגדל קנביס ולהישאר בחיים

לגדל קנאביס ולהישאר בחיים זאת לא משימה פשוטה, למגדל הביתי יש יותר מדי דברים לפתור ולטפל בהם , הגיע הזמן לעשות קצת סדר וחלטתי לשתף אותכם בגידול שלי.

למה בכלל לגדל קנאביס בבית?

אם הייתם מספרים לי לפני שנה שאני אגדל בבית שלי קנאביס הייתי חושב שעישנתם יותר מדי, זה נשמע לי מורכב מדי ומסוכן מדי, כשהתחלתי לגדל הבנתי שזה באמת קצת מורכב, וגם קצת מסוכן – אבל זה שווה את זה. מעבר לזה שזה כיף, עוד מעט יהיה לי תוצרת ביתית לעשן אני אדע בדיוק מה אני מעשן! איזה זן זה, והכי חשוב, שזה לא חשיש שמעורב עם גללי חיות בוץ ושאר ירקות, שזה לא סמים סינטטים, ושזה לא גראס שרק אלוהים יודע מה טיבו ובמה ריססו אותו ומה הוסיפו לו בגידול.

חבר קרוב העלה את הנושא בשיחה, הוא סיפר לי שהוא מגדל בבית, עם מנורה של מכונת פופקורן , נתן לי עצות כמו “תוסיף כדור של אקסטזי לאדמה” או תשקה עם מים שערבבת בהם מיסטר נייס גאי והבטיח שזה יעלה את הסטלה , פה נשברתי והחלטתי שאין מצב שאני מעשן יותר תוצרת שאין לי מושג מה היא.

האתגר לא היה פשוט , יש לי את כל הסיבות לא לעשות את זה, אני גר בקיבוץ אי שם בצפון הרחוק בבית לא גדול במיוחד עם אישה וילדים בני עשרה, עלו לי בהתחלה חששות, מה יקרה אם אתפס, איך אסתיר את מלאכת הגידול מאשתי והילדים ומה יהיה אם אחד מדיירי הבית יבין מה אני עושה.

אחרי חיפוש באינטרנט הגעתי לאתר הזה, למגזין קנאביס, וקראתי קצת על גידול, חשבתי על זה במשך כמה ימים , בהתחלה זה היה נראה לי פשוט מדי “אני פשוט אשיג זרע, אשתול באדמה, אתקע את העציץ במרפסת, יסתיר אותו בעציץ אחר, ויהיה לי קנאביס איכותי!”

"תוסיף כדור של אקסטזי לאדמה" - בתמונה: קנאביס איכותי ליד "חאשאב"
“תוסיף כדור של אקסטזי לאדמה” – בתמונה: קנאביס איכותי ליד “חאשאב”

מהר מאוד הבנתי שפשוט זה לא הולך להיות, וכדי שזה יעבוד צריך להשקיע. התכנון הראשוני שלי היה להשקיע 4 אלף שקל, אבל בהמשך ההוצאות תפחו והגיעו ליותר מעשרת אלפים שקל . הכל התחיל מזרע קטן כשהחלטתי שאני הולך על זה, הזמנתי את הזרעים הנחשקים, White Widow, THC Bomb ו AK48 .

לאחר ההזמנה, אני אשקר אם אגיד לכם שהצלחתי להירדם טוב בכל לילה, היו לי פחדים מאוד רציניים שהזרעים יגיעו על ידי תמנון שמן ומגעיל ושהכל יתפוצץ לי בפנים. החלטתי שאני מחכה לקבל את הזרעים ורק אז הולך וקונה את הציוד , לאחרונה יש הרבה תפיסות של המשטרה, ואפילו יש אתרים שמפסיקים לשלוח לארץ זרעים. לכן צריך להיות קפדניים בנוגע לאתר ממנו אתם מזמינים את הזרעים – אני יכול להגיד שעם חברת “Sensible Seed Company” עברתי בהצלחה כבר כמה הזמנות ויצאתי מרוצה מאוד. בגדול לא חסר אתרים שמוכרים זרעים – צריך רק לבדוק אותם היטב לפני שמבצעים הזמנה.

החוקים שלי:

1. לעולם אל תדבר על זה, עם אף אחד, בשום מקום, בשום זמן, היחיד שאתה יכול לדבר על זה איתו זה עם עצמך
2. אני לא מתפשר על שום דבר שנוגע לבטיחות, זאת הסיבה שההוצאות תפחו ל10 אלף שקל (ארונות שנבנו במיוחד בצורות מיוחדות, פילטר פחם פעיל מאוד אגרסיבי לארון הפריחה, איונייזר מאוד חזק שימסך את הריח, וכו’)
3. כשאסיים את הגידול, אני לא מוכר, לא מחלק, לא נותן, ולא מספר שיש לי, מה שאני עושה זה לשימוש אישי בלבד
4. אם יש חשש שמשהו ישתבש או שקיימת סכנה, הכל אבל הכל הולך באותו רגע לפח, יש לי אפילו תוכנית מגירה, מה לעשות אם חס וחלילה תמנון דופק בדלת, 60 שניות והכל נעלם, חבל , אבל יותר חבל לשבת בכלא
5. לא לעבור, ולא לזייף, ולהקפיד על כל אחד ואחד מהחוקים שקבעתי לעצמי

שלב ההנבטה

ככה זה התחיל...
ככה זה התחיל…
ההנבטה היתה פשוטה יחסית, צלחת , מגבות נייר לחות והזרעים. את ההנבטה עשיתי לפני שסיימתי לבנות את ארון הגדילה וזה כי ידעתי שברגע שהם נובטים אני אהיה במירוץ נגד הזמן לסיים את הארון . אני עד היום לא יודע אם ההחלטה הזאת היתה נכונה או לא, כי היא יצרה סכנה, כשהם נבטו העברתי לכוסות חד פעמיות עם אדמה, ושמתי אותם תחת מנורה, בגלל שהארון גדילה שלא לא היה גמור, שמתי אותם בתוך ארונית מאוד קטנה שהיתה לי בבית עם פלורסנט של 120 וואט, פשוט דאגתי לאוורור (כמה מאוווררים של מחשב עשו את העבודה) בשבועיים הראשונים של הגדילה, הצמחים גדלו יפה למרות כמה בעיות שהיו לי. הלחות בחלל הגידול שלי היתה מאוד מאוד נמוכה, מה שגרם לצמחים לצמוח לאט ולהראות סימני התייבשות, כשהשפרצתי עליהם מים כדי לעזור להם, הם קיבלו כוויות כי הטיפות יצרו חום (כמו זכוכית מגדלת), הלחות האופטימלית בגדילה צריכה להיות 60-80, הפיתרון שלי להעלות את הלחות, וזה מלווה אותי מהימים הראשונים של הצמח ועד היום זה מפזר אדים קרים, שימו אותו בחלל הגידול והוא ידאג לכם, רק שימו לב שלא לעבור את ה80% לחות כי זה יכול לעשות נזק.אחרי שבוע הגיע הזמן להיפטר מכוסות הפלסטיק ולהעביר לעציץ נורמאלי יותר.

קיראו עוד: שיטות להנבטת זרעי מריחואנה – מדריך

אמנם העברתי לעציצים גדולים יותר אבל עדיין לא סיימתי לבנות את ארון הגדילה, היו כמה בעיות הנדסיות, בעיות עם הנגר, החלפתי נגר, וגם איתו היו בעיות, ובינתים הצמחים גדלו וגדלו להם:

לחצו להגדלה
לחצו להגדלה
מבט מהצד...
מבט מהצד…
ענפים צדדיים מתפתחים על הגזע הראשי
ענפים צדדיים מתפתחים על הגזע הראשי

הבעיה היתה שהם הגיעו למצב שהחלל הקטנטנצ’יק שבו הן היו פשוט לא הספיק להן והעלים כבר כיסו אחד את השני, אבל לבסוף הארון גדילה היה מוכן, כמו שצריך, לפי הספר, מוקפד על כל הפרטים.
בגלל שזה גידול ראשון שלי, סבלתי מלחץ של מתחילים, כל דבר חקרתי בדקתי למדתי, קראתי המון כתבות, המון מדריכים, המון ספרים , הכל כדי שיצא מושלם.
את הארונות שלי תכננתי לפרטי פרטים, חשבתי ושיניתי עשרות סקיצות ובסוף נתתי לנגר הכי טוב שמצאתי שיבנה לי אותם.

הבנות לאחר המעבר לבית החדש והמרווח
הבנות לאחר המעבר לבית החדש והמרווח

הדבר שאני הכי אוהב בארון גדילה שלי, זה שלא צריך להתאמץ כדי לקרר אותו, הוא מקורר בסך הכל על ידי שלושה מאווררים של מחשב והטמפ’ לא עולה על 25 מעלות וזאת על ידי בחירה של בנורות פחות חמות. בשלב הגדילה, בחרתי שלא להשתמש בנורות לחץ גבוה, בגלל החום הרב שהן פולטות. כרגע אני משתמש ב2 נורות פלורסנט של 120 וואט כל אחת וב2 נורות לד מאוד מאוד חזקות.
כשקונים נורות לד צריך מאוד להיזהר מחיקויים סיניים זולים , בכלל , לדים לא מומלץ למגדל המתחיל, כי עדיין אין מספיק ידע על גידול מריחואנה בלדים, אבל אני החלטתי לקחת את הסיכון ולנסות, חשבתי על זה שבשלב הגדילה הם יקבלו גם פלורסנט וגם לדים, ובשלב הפריחה הם יקבלו אור מנורת לחץ גבוה בתקווה שזה יוצא לי הרבה יבול.

לחצו להגדלה
לחצו להגדלה

כשכבר חשבתי שאפשר לנוח ושאני הולך לשבת רגל על רגל ולחכות לשלב הפריחה הגיעה בעיה שלא חשבתי שאתקל בה בשלב הגדילה וזה הריח, אמנם זה לא שלב הפריחה שבו יש ריח עז וחזק, אבל עדיין , בשלב הגדילה יש ריח חזק של כלורופיל, מאוד מזכיר ריח של חנות פרחים רק יותר חלש, בני הבית התחילו לשים לב לריח מוזר אצלי בעליית הגג ואני טענתי שכנראה הריח נובע מבקבוקון של נוזל מילוי לסיגריה אלקטרונית שנשבר לי ונספג ברצפה, לא יכולתי למשוך את זה יותר מדי זמן וישר קניתי יוניזטור שפתר לי את הבעיה לחלוטין, למי שרוצה אני ממליץ על Beurer LR50, הוא עושה עבודה מעולה, האוויר נשאב ועובר דרך פילטר פחם ופילטרים נוספים ואז חוזר בחזרה לחדר ללא כל ריח. מיקמתי את היוניזטור מאוד קרוב לפתח יציאת האוויר מהארון ועכשיו אין בכלל ריח.
עוד הדרך ארוכה ויש הרבה עבודה, בימים הקרובים אני הולך להתחיל עם קשירות , על מנת להעביר יותר אור לעלים התחתונים, אני הולך לנסות לבנות פילטר פחם בעצמי לארון הגדילה (בנוסף ליוניזטור) אני שמח שהחלטתי לנסות לגדל בעצמי אבל לא ממליץ על כך לכל אחד , צריך הרבה קור רוח, הרבה תכנון, והרבה מחשבה כדי שזה ילך חלק ובלי בעיות, אם החלטתם לגדל בעצמכם , לכו על זה, אבל אל תתפשרו, אל תחשבו שזה קל, ותהיו כמה שיותר פרנואידים, קחו את הכל בחשבון (רעש, ריח, בעיות שונות ומשונות) ואם אתם עושים את זה, אז בהצלחה!

אני מצרף כאן לסיכום תמונה מלפני כמה שעות ומבטיח לעדכן:

חדר הגידול המאולתר שלי
חדר הגידול המאולתר שלי
לחצו להגדלה
לחצו להגדלה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר