הרשות נגד ח"כ שרן השכל: "מקדמת גידול סמים"

הרשות למלחמה בסמים מגיבה על הצעת החוק החדשה שהגישה ח"כ שרן השכל ומתירה החזקת קנאביס לשימוש אישי וכן גידול של שתיל קנאביס אחד לאזרח. "הצעה פופוליסטית," אומר מנכ"ל הרשות. "היינו מצפים מחברי הכנסת שיעסקו בחקיקה חיובית ולא בקידום גידול סמים".

הצעת החוק החדשה שתשים סוף להפללת צרכני הקנאביס בישראל ותתיר גם גידול שתיל קנאביס לכל אזרח, הוגשה על ידי ח"כ שרן השכל מ'הליכוד' ושימחה רבים בציבור הישראלי, אך לא את הרשות למלחמה בסמים, שמסרבת להודות בכשלון המלחמה בצרכני הקנאביס.

עו"ד איתן גורני - מנכ"ל (בפועל) הרשות למלחמה בסמים
עו"ד איתן גורני – מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים

הבוקר (ג') מדווח ב'מעריב' כי מנכ"ל הרשות, עו"ד איתן גורני, התייחס להודעה על הצעת החוק החדשה, וטען כי מדובר בהצעה פופוליסטית שמקדמת גידול סמים.

על פי הדיווח מסר גורני כי "היינו מצפים מחברי הכנסת שיעסקו בחקיקה חיובית ולא בקידום גידול סמים".

"מדובר בהצעת חוק מזיקה שאנו בטוחים שמירב חברי הכנסת לא יאפשרו לה לעבור," הוסיף גורני. "חבל שיש עדיין מספר חברי כנסת שמציעים הצעות חוק, מטעמים פופוליסטיים, שעצם הגשתן יש בה בכדי ליצור לגיטימציה לשימוש בסמים בקרב בני נוער ומבוגרים כאחד".

את הדברים אומר גורני למרות שבמסמך הצעת החוק כתבה ח"כ השכל בפירוש כי היא אינה מעודדת את השימוש.

בתגובה לדברים אמרה השכל כי הרשות למלחמה בסמים צריכה להחליף דיסק: "הגיע הזמן שהרשות למלחמה בסמים תאמץ גישה מתקדמת ונבונה, ותשקיע את מאמציה במלחמה בתפוצת הסמים הקשים, סמי הפיצוציות ותפוצת האלכוהול בקרב בני נוער. הצעת החוק אינה מעודדת שימוש בסמים והיא כוללת סנקציות על החזקה של קנביס בכמות מעבר לזו המוגדרת בהצעת החוק או על שימוש בקנביס בציבור."

"אין כל סיבה להפוך מיליון אזרחים נורמטיבים לעבריינים רק בגלל דעות קדומות וגישה ארכאית. העולם מתקדם והיום ברור כי הרדיפה של צרכני קנביס מזיקה לחברה יותר מצריכת קנביס. אני מזמינה את חברי הרשות לקרוא קצת מחקרים על התהליכים והשיטות הנהוגים בעולם בתחום זה."

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט