הרשות למלחמה בסמים נגד מפכ”ל המשטרה

“מריחואנה היא סם מסוכן ופוגעת בבסיסה ובחוסנה של החברה בישראל” – בעקבות דבריו של מפכ”ל המשטרה הבוקר, שאמר כי יש לבחון מחדש את נושא הפללת צרכני הקנאביס בישראל, מפרסמת הרשות למלחמה בסמים התנגדות רשמית לדבריו. “אמירה כזו לא צריכה להגיע מאיש אכיפת חוק,” טוען יו”ר הרשות.

הבוקר רעשה התקשורת לאחר התבטאות יוצאת דופן של מפכ”ל המשטרה רנ”צ יוחנן דנינו, שאמר בכנס מול תלמידים בבית שמש כי הגיע הזמן לבחון מחדש את נושא הקנאביס (צפו כאן). “הגיע הזמן שמשטרת ישראל, יחד עם מדינת ישראל תבדוק ותבחן את העמדה המסורתית בנוגע לקנאביס,” אמר דנינו וזכה לכותרות בכל ערוצי התקשורת ואתרי האינטרנט הגדולים.

“מריחואנה היא סם מסוכן”

כעבור מספר שעות, כצפוי, פרסמה הרשות למלחמה בסמים את תגובתה הרשמית להצהרתו של המפכ”ל. יו”ר הרשות, צבי הנדל, שאמר בעבר ש”אסור שנהיה במקום הראשון באישורי קנאביס רפואי” (צפו כאן), פירסם בהודעה תגובה חריפה לדבריו יוצאי הדופן של דנינו.

“אמירה מהסוג הזה לא צריכה להגיע מאיש אכיפת חוק, אחת כמה וכמה לא ממפכ”ל משטרת ישראל, ועוד במסגרת הופעה בפני בני נוער,” אמר הנדל והוסיף כי “מריחואנה היא סם מסוכן. סם שפגיעתו קשה בכל אחד ובמיוחד בבני נוער ובצעירים עד גיל 25, גיל בו הגוף ובעיקר המוח נמצא עדיין בהליך התפתחותי.”

עוד הוסיף הנדל כי “קרוב ל-20% מהמאושפזים הצעירים עד גיל 25 בכפרי גמילה, הגיעו לשם בגלל מריחואנה,” אך לא הדגיש כי עובדה זו הינה תוצאה ישירה של חוקי ההפללה במסגרתם נאלצים עשרות אלפי העצורים בגין שימוש עצמי לבחור בין “כמילה” לבין מאסר בפועל.

“מריחואנה פוגעת בבסיסה של החברה הישראלית”

הנדל פירט על הפגיעה לכאורה שגורם הקנאביס לבני נוער: “בקרב בני נוער שהתחילו לצרוך מריחואנה לפני גיל 17 נמצאו פגיעות בהתפתחות המוח, באינטליגנציה, בגובה ובמשקל בהשוואה לכלל האוכלוסייה,” מסר. “שלא לדבר על הסכנה לפגיעות נפשיות והתמכרות שגוברת ככל שגיל צרכני הסמים קטן. בנוסף, עישון סמים פוגע במוטיבציה, ביצרניות, בחדשנות, בבסיסה של החברה הישראלית, חוסנה ועתידה.”

הנדל מסר כי בעקבות דברי המפכ”ל, תקיים מועצת הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול, בה חברים נציגי משרדי הממשלה הרלוונטיים, כולל המשרד לביטחון פנים, ישיבה מיוחדת בה על מנת לבחון את אופן התגובה וההתייחסות לדברי המפכ”ל ולהשלכותיהם.

כזכור לפני מספר חודשים נעצר מנכ”ל הרשות, יאיר גלר, בגין חשד לשוחד ושחיתות (פרטים כאן).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר