הרובוט שמצא כיוון: מכשיר אוטומטי חדש יעשה עבורכם קניות בדארקנט

אמנים שוויצרים פיתחו רובוט המבצע רכישות רנדומליות ברשת האפלה – בין היתר עלו בחכתו: ג’ינס מזויף, נעליי ‘נייקי’ מזויפות, כובע בייסבול עם מצלמה נסתרת ו-10 כדורי אקסטזי.

מאחורי הפרויקט עומדים צמד אמנים-מתכנתים שוויצרים, קרמן וויסקוף ודומאגיו סמוליו, אשר לדבריהם פיתחו את המכשיר במטרה לבחון את ההשלכות האתיות והפילוסופיות של זירות המכירה המקוונות ברשת הדארקנט, אותם שווקים וירטואלים הממשיכים לשגשג ביתר שאת על אף נסיונות חוזרים ונשנים של גורמי אכיפה בינלאומיים לסגור אותם.

תמיד טוב שיהיה בהישג יד: דרכון הונגרי מזויף
תמיד טוב שיהיה בהישג יד: דרכון הונגרי מזויף
“האמנות צריכה להיות מסוגלת לשקף את מה שמתרחש בחברה עכשווית ובאופן עכשווי,” אומר וויסקוף “אנחנו באמת רוצים לספק מרחבים חדשים לחשוב על המוצרים הנסחרים בשווקים הללו – למה הם נסחרים? איך אנחנו בתור חברה מתמודדים עם התופעה הזו? נכון להיום יש רק הרבה לחץ אבל אין הרבה מחשבה, רק תגובה מיידית.”

הרובוט קיבל תקציב שבועי של 100 דולר אותם הוא דאג לבזבז בין השאר על מפתחות מאסטר, ג’ינס מזויף, נעליים מזויפות, דרכון הונגרי מזויף, 200 סיגריות צ’סטרפילד, תיק מזויף של לואי ויטון וכאמור גם עשרה כדורי אקסטזי.

סיבה נוספת לביצוע הפרויקט היתה כדי לחקור את הדרכים בהן נבנה האמון בין הגורמים השונים במערכות המסחר הללו. באופן מפתיע (או שלא?), מבין 12 הרכישות שהרובוט ביצע לא נרשמה ולו תרמית אחת וכל המוצרים הגיעו במהירות ובשלמות לכתובת היעד, מלבד מקרה אחד בו לא התאפשר לספק לשלוח את המוצר והוא מיד דאג להחזיר את הכסף לחשבונו של הרובוט.

הרובוט חובב הקניות עשוי להעלות סוגיה חדשה ובעייתית עבור מערכות האכיפה והמשפט משום שמעבר לקושי שבהתחקות אחר מקור הרכישה, ברוב המדינות כלל לא הגדירו חוקים המתייחסים לפשעים המבוצעים על ידי יישות טכנולוגית עצמאית.

גם זה בטח יעניין אותך

מקור

ראו עוד:
מאיפה מגיעים הסמים הנמכרים בדארקנט?
המוצר הראשון שנמכר ברשת האינטרנט – שקית מריחואנה
400 אתרי סחר בסמים נסגרו – ה-Silk Road חזר לעבוד

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר