הצעצוע החדש של משטרת ישראל: מצלמות מעופפות (וידאו)

פרסום ראשון: הכירו את הצעצוע החדש של משטרת ישראל: ‘DJI PHANTOM 2’ – רחפן אוטומטי בעל 4 להבים הנשלט על ידי שלט אלחוטי ומצוייד במצלמה וב-GPS מובנה לשמירת יציבות. הרחפן יודע להגיע מנקודה לנקודה בעזרת הזנת נתוני GPS ומאפשר מעקב והצצה לבתים וחצרות.

DJI PHANTOM 2, כלי טייס קטן הנשלט על ידי שלט ומצוייד במצלמה איכותית וציוד לווייני, הגיע למשטרת ישראל. שגיא, צעיר תושב הרצליה, זיהה את הרחפן האוטומטי מרחף מעל תחנת דלק פז ברחוב הרב קוק בעיר, הוציא מצלמה ותיעד את הצעצוע החדש.

כבר לפני מספר חודשים פנו למגזין מספר גולשים שטענו כי זיהו רחפנים מסוג זה באזורי מגוריהם. מאחר ולא נמצא תיעוד חי או צילום של אותו רחפן, ומאחר והמשטרה לא פירסמה כי אכן ישנו שימוש במכשירים מסוג זה, לא פורסמה הידיעה.

כעת מגיע תיעוד ראשון של מה שנראה כמו השיטה החדשה של משטרת ישראל למעקב ותצפית, המאפשרת כניסה וצילום חי של כל נקודה וללא חשיפה וסיכון כלשהו.

צפו:

גם זה בטח יעניין אותך

“הם היו באמצע מעקב ו’שרפנו’ אותם,” מספר שגיא, שצילם את קטע הוידאו. “הם ראו במצלמה של הרחפן שאנחנו מצלמים אותם ומיד משכו אותו חזרה אליהם. אחר כך באו ודרשו שאמחק את הוידאו והזהירו שיעצרו אותי.”

“הטסת כלי תעופה שכאלה הם לא רק חדירה לפרטיות, אלא עבירה על החוק ממש,” טוען עו”ד עימו שוחחנו. “אסור להטיס כלי תעופה בגובה נמוך מחשש לנפילה על עוברים ושבים, ובוודאי ששימוש ברחפנים מסוג זה לצורך הצצה לחלונות של בתים פרטיים היא חדירה גסה לשטח פרטי.”

שוטרים עם רחפן
נתפסו על חם

ה-‘DJI PHANTOM 2’, שניתן לרכישה גם בישראל בעבור כ-3,100 ש”ח, הוא כלי טייס בעל 4 להבים הנשלט ע”י שלט אלחוטי ועובד ע”י סוללות ליתיום 5200mah. הוא מאפשר זמן טיסה מקסימאלי של עד 25 דקות ומצוייד ב-GPS מובנה לשמירת יציבות מקסימאלית הן מבחינת גובה טיסה והן מבחינת איזון. בנוסף יודע הרחפן באמצעות ה-GPS לחזור לנקודת ההתחלה בזמן איבוד שליטה בעת הטיסה.

יש לציין כי רק לפני כחודשיים נעצר בירושלים גבר בן 43 בעת שהטיס מסוק זהה.

השימוש ברחפנים מסוג זה כבר פורסם בארה”ב, אך נראה כי זוהי עדות ראשונה לשימוש בו גם כאן בישראל.

מדוברות המשטרה נמסר כי “משטרת ישראל אינה מפעילה כלי טיס זעירים במסגרת פעילות מבצעית.”

ראו עוד: לייקים בפייסבוק ומסוקי ‘בלק-הוק’: השיטות החדשות של צה”ל להגנה מפני איום החשיש

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר