הפטריה המסתורית שגורמת לנשים לחוות אורגזמה מיידית

פטריה לא מוכרת שנתגלתה על ידי צמד חוקרים עוד בשנת 2001, מסוגלת לגרום לנשים לחוות אורגזמה ספונטנית בתגובה לריח מיוחד המופרש ממנה. “כמעט חצי מהנבדקות חוו אורגזמה בעת הרחת הפטריה,” ציינו החוקרים בסיום ניסוי שנערך לבדיקת ההשערות.

ידוע כי קנאביס וסקס הם שילוב קלאסי ואף ישנם זנים מסוימים הפועלים בתור מעוררי חשק מיני אצל נשים, אך מסתבר שגם בעולם הפטריות המורכב והמרתק קיים קשר מעניין לסקס.

על פי דיווח טרי באתר האינדפנדנט, פטריה שנתגלתה לפני יותר מעשור מסוגלת לגרום לנשים להגיע לאורגזמה מיידית. הפטריה, שנכון להיום עדיין חסרת שם רשמי, שייכת לזן ה’אמניטה’ ודומה במבנה החיצוני לאמניטה מוסכריה המפורסמת, אך גדלה רק על אדמת בזלת מיוחדת בת 600-1000 שנה, הקיימת בהוואי בלבד.

“כמעט חצי מהנבדקות חוו אורגזמה”

הפטריה נתגלתה במקור על ידי החוקרים ג’ון סי. הולידיי (John C Holliday) ונוח סואל (Noah Soule), שהציגו אותה בירחון הבין לאומי לפטריות רפואיות עוד בשנת 2001 כאמור.

השניים ציינו כי על פי המוניטין המקומי שיש לה באיי הוואי, הפטריה מסוגלת לגרום לנשים לחוות עלייה ברגישות המינית ואף להגיע לאורגזמה מלאה, בתגובה לריח המיוחד שהיא מפרישה.

כוכבות פורנו מספרות: האם מריחואנה משפרת את הסקס?

אישה חווה אורגזמה
כמעט חצי מהנבדקות הגיעו לאורגזמה בעת הרחת הפטריה

מאחר וההשערה לגבי השפעתה המיוחדת של הפטריה הייתה בגדר שמועות מאחוריהן עומד מעט מדע תיאורטי, החליטו החוקרים לערוך ניסוי על מתנדבות שהסכימו להריח את הפטריה ולדווח על כל עלייה ברגישות המינית.

אורגזמה מיידית – אבל רק לנשים

לפי תוצאות המחקר שפורסמו באותה השנה, הפטריה הכתומה והמסתורית אכן עמדה בציפיות.

המדען ג'ון סי. הולידיי, חוקר פטריות רפואיות
ג’ון סי. הולידיי: “כמעט חצי מהנבדקות חוו אורגזמה ברגע הרחת הפטריה”

“כמעט חצי מהנבדקות חוו אורגזמה בעת הרחת הפטריה,” ציינו החוקרים במסקנות הניסוי שנערך בהשתתפות נציגי הירחון. במקביל, קבוצת הבקרה שכללה גברים בלבד, שהתנסו גם הם בהרחת הפטריה, לא דיווחה על שום השפעה.

לפי התיאוריה המדעית שגיבשו השניים, מקור התופעה הייחודית נמצא בחומרים הורמונליים הקיימים בנבגי הפטריה, ומכילים ככל הנראה השפעה דומה להורמונים המשתחררים בגוף האישה בעת קיום יחסי מין.

עם זאת, על אף שהידיעה פורסמה באתרי חדשות גדולים, בין השאר גם ב-IFL, ישנם אלו הטוענים כי מדובר בלא יותר מסיפור. באתר Snopes, העוסק כולו בהפרכה ואישור של מיתוסים וסיפורים שונים, כתבו כי “מדובר במחקר יחיד, בן עשר שנים, שנערך על קבוצה של 10 אנשים בלבד ופורסם בירחון חסר משמעות. מאז לא שוחזרו תוצאות המחקר ואף חוקר לא דיווח על ממצאים דומים”. בתוצאת בדיקתם כתבו “לא הוכח”.

ראו עוד:
קנאביס להקלה על כאבי מחזור
10 דברים שכיף לעשות אחרי עישון מריחואנה
נשים וקנאביס: “שבוע הגראס” של מגזין האופנה המוביל בעולם
מחקר: נשים מושפעות פחות ממריחואנה – גברים רגישים למאנצ’יז

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר