העשב של השכן – פרק 3: קנאביס רפואי

הפרק השלישי בסדרה "העשב של השכן": מי הם המטופלים בקנאביס רפואי, איך הוא עוזר להם וכיצד מתנהל משרד הבריאות בעניין רגיש זה – על שאלות אלו ועוד עונים מומחים, פעילים ואישי ציבור. צפו:


פרק 1פרק 2פרק 3פרק 4

אתמול ושלשום, בפרקים הקודמים בסדרת כתבות התחקיר החדשה של כתב חדשות 10 אבי עמית – "העשב של השכן" – עסק הסיפור בהיקף תופעת צריכת הקנאביס לשימוש פנאי ובנזקי הרדיפה והפללת הצרכנים.

בפרק השלישי, ששודר הערב (ג'), יצא עמית לבדוק כיצד המדינה והרשויות מתמודדות עם ענף הקנאביס הרפואי המתפתח במהרה, איך מדינת ישראל מובילה את המחקר הרפואי בתחום, מי הם המטופלים בקנאביס רפואי וכיצד הצמח עוזר להם בהתמודדות עם מחלתם.

הוא נפגש עם סילביה שינבוים, מייסדת תנועת 'חשיש לקשיש', פרופ' רפאל משולם, מגלה ה-THC, ד"ר ברקת שיף, רופאת הקנאביס הישראלית, שלומי סנדק, גורו הקנאביס של ישראל וגם – ביקור בחוות הגידול של 'תיקון עולם'.

בעקבות שידור הכתבות, הגישה הרשות למלחמה בסמים מכתב תלונה רשמי למועצת העיתונות כנגד מערכת חדשות 10 והכתב אבי עמית, בטענה כי אלו מעודדים לכאורה שימוש בסמים.

כתבתו של אבי עמית היא מפורצות הדרך בתקשורת הישראלית בנושא זה עד היום, ובהלכה הוצגו לראשונה טיעונים שהוסתרו עד כה מעיניי הציבור. אנו מברכים את חדשות 10 על עוד תחקיר איכותי בנושא חשוב זה.

ערוץ 10 הקדיש גם מאמר מטעם מגזין קנאביס באתרו – לקריאה לחצו כאן.

עוד מערוץ 10:
המסלול הירוק: המאבק על ענף הקנאביס הרפואי בישראל
לראשונה בטלוויזיה – קנאביס מרפא סרטן

ראו עוד: זרעי קנאביס – מזון בריאות אולטימטיבי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט