העשב של השכן – פרק 2: נזקי ההפללה

הפרק השני בסדרה "העשב של השכן": מה הם נזקי ההפללה וכיצד מתנהלת המחאה כנגדם – על שאלות אלו ועוד עונים מומחים, פעילים ואישי ציבור. צפו:


פרק 1פרק 2פרק 3פרק 4

אתמול, בפרק הראשון בסדרת כתבות התחקיר החדשה והמעולה של כתב חדשות 10 אבי עמית – "העשב של השכן" – עסק הסיפור במסר בולט אחד: מאות אלפי ישראלים מעשנים קנאביס ונאלצים להתמודד עם איום פלילי שעלול להרוס את חייהם.

בפרק השני, ששודר הערב (ב'), יצא עמית לבדוק כיצד המדינה והרשויות מתמודדות עם תופעת הגידול והשימוש בקנאביס וניסה להבין האם הגישה הנוכחית, המכונה "המלחמה בסמים", היא אכן הגישה היעילה והטובה ביותר עבורנו.

הוא נפגש עם גולן, מגדל קנאביס בלתי חוקי מצפון הארץ, עם ח"כ תמר זנדברג, שהגישה לאחרונה שתי הצעות חוק ללגליזציה ולאי-הפללה, עם אורן ליבוביץ', עורך 'מגזין קנאביס', עם עו"ד יניב פרץ, הפועל למען לגליזציה בישראל, את עמוס סילבר, פעיל הלגליזציה שנמצא בשעות אלו במעצר, ועוד.

בעקבות שידור הכתבות, הגישה הרשות למלחמה בסמים מכתב תלונה רשמי למועצת העיתונות כנגד מערכת חדשות 10 והכתב אבי עמית, בטענה כי אלו מעודדים לכאורה שימוש בסמים.

כתבתו של אבי עמית היא מפורצות הדרך בתקשורת הישראלית בנושא זה עד היום, ובהלכה הוצגו לראשונה טיעונים שהוסתרו עד כה מעיניי הציבור. אנו מברכים את חדשות 10 על עוד תחקיר איכותי בנושא חשוב זה.

ערוץ 10 הקדיש גם מאמר מטעם מגזין קנאביס באתרו – לקריאה לחצו כאן.

עוד מערוץ 10:
המסלול הירוק: המאבק על ענף הקנאביס הרפואי בישראל
לראשונה בטלוויזיה – קנאביס מרפא סרטן

ראו עוד: זרעי קנאביס – מזון בריאות אולטימטיבי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט