מקסיקו: ביהמ”ש העליון ביטל את הפללת צרכני הקנאביס

שופטי בית המשפט העליון של מקסיקו קבעו כי האיסור על שימוש בקנאביס מנוגד לחוקה והורו למדינה לאפשר לאלתר לציבור לצרוך קנאביס לשימוש עצמי. בימים אלו פועלים בישראל למהלך דומה.

שופטי בית המשפט העליון של מקסיקו קבעו אתמול (ד’) פסק דין תקדימי לפיו האיסור המוחלט על שימוש בקנאביס למטרות פנאי הוא מנוגד לחוקה ולכן מבוטל.

על פי החלטת השופטים יש לאזרחים בגירים את הזכות הבסיסית להתפתחות עצמית – זכות המתירה להם להחליט באילו פעילויות יעסקו בזמנם הפנוי מבלי התערבות המדינה.

“הזכות היא איננה אבסולוטית והצריכה של חומרים מסויימים ניתנת לפיקוח, אבל השפעות השימוש בקנאביס אינן מצדיקות איסור מוחלט על צריכתו,” נכתב בפסק הדין.

פסיקה זו בנושא היא החמישית במספר, לאחר פסיקות דומות שניתנו בין ה2015 ל-2017, מה שעל פי החוק במקסיקו קובע תקדים מחייב עבור שאר בתי המשפט והממשלה.

כזכור כבר בשנת 2015 קבע בית המשפט העליון במקסיקו כי האיסור על גידול והחזקת קנאביס לשימוש עצמי הינו מנוגד לחוקה.

בית המשפט הורה כאמור למדינה ולמשרד הבריאות כאחראי על הנושא לאפשר לציבור לצרוך קנאביס למטרות פנאי לשימוש עצמי, גם אם בינתיים מבלי לאשר עדיין מכירה ושיווק שלו.

לאור הפסיקה הקונגרס במקסיקו יהיה כנראה מחוייב לאשר מהלך ללגליזציה והסדרה של השוק בחוק.

מהלך עניינים זה במקסיקו הוא בדיוק מה שעתיד לעשות קמפיין בג”צ הקנאביס ההיסטורי המתנהל בימים אלה בישראל (ראו כאן). המעוניינים להצטרף למהלך בישראל, עשו זאת כאן.

כזכור פסיקות דומות פורסמו השנה על ידי בתי המשפט העליון גם בגאורגיה ובדרום אפריקה, ובסך הכל בתשע מדינות שונות.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר