הסגיר עצמו למשטרה: “אני סוחר בסמים”

פעיל מוכר למען לגליזציה הסגיר עצמו למשטרה באשמת סחר בסמים. “אני קונה קנאביס באופן לא חוקי ונותן אותו לאבא שלי הסובל ממחלה קשה,” הסביר לשוטרים הנדהמים. צפו:

אילן גיל, מפעילי הלגליזציה המוכרים בישראל, מחבר הספר “אבא הוריד ראש” ומייסד תנועת “מדברים קנאביס“, נאלץ לקנות מריחואנה בשוק השחור בכדי לטפל באביו החולה. בגלל הפחד שמא יגיעו שוטרים לביתו ויעצרו אותו מול בני משפחתו, החליט אילן להסגיר עצמו למשטרה ולהקדים תרופה למכה.

צפו:

לפני מספר שבועות, ערב ליל הסדר, חג החירות, יצא אילן מביתו אל תחנת המשטרה, שם הגיש הצהרת הסגרה בגין סחר בסמים – נגד עצמו. “לפי החוק היבש אני סוחר סמים,” הוא מסביר. “לא מפחיד אותי להיעצר, כן מפחיד אותי ששוטרים יבואו אליי הביתה ויקחו אותי כמו אחרון הפושעים. אחר כך הם יכתבו בעיתון ‘נעצר פעיל לגליזציה בגין סחר בסמים’.”

אילן גיל
אילן גיל

אילן, אב לחמישה וסב לשניים, החליט להסגיר עצמו למשטרה לאחר שרשיון הקנאביס הרפואי של אביו החולה פג תוקף וכל הנסיונות לחדשו עלו בתוהו. “כל המטופלים בקנאביס רפואי מכירים את זה,” הוא מסביר. “נותנים לך רשיון לחצי שנה וכדי לחדשו אתה צריך לקבל המלצה של רופא שתורים אליו ניתן לקבל רק אחת לחצי שנה במקרה הטוב. בקיצור, מוציאים את נשמתך. פשוט בלתי אפשרי. אז שוב נתקענו בלי תרופה ונאלצנו ללכת לרופא פרטי ולשלם אלפי שקלים.”

אך גם זה לא עזר. למרות ששלח את המלצת הרופא הפרטי למשרד הבריאות, ובעקבות הבלאגן במוקד יק”ר (היחידה לקנאביס רפואי), איבדו הפקידות את ההמלצה פעם אחר פעם. “הם אומרים לך ‘כן הגיע’ ואז ‘לא הגיע’ ואז ‘תשלח שוב’ וככה זה נמרח חודש אחרי חודש כשבינתיים אבי נשאר ללא תרופה. לא היתה לי ברירה אלא לבחור בפתרון הפחות רצוי ולרכוש את הקנאביס בשוק השחור, וזאת כבר הפעם השלישית בה נאלצנו לקנות מעבריינים את התרופה. אין צורך להסביר את הסיכון שבשימוש בתרופה לא מפוקחת, אבל לא נותרה לי ברירה, זאת התרופה היחידה שעוזרת לו.”

לאחר מילוי טפסי ההסגרה בתחנת המשטרה שוחרר אילן לביתו. איך זה נגמר?! מהמשטרה נמסר לו לטענתו כי למשטרת ישראל אין עניין בסוחרי סמים לענייני בריאות משפחתיים. בכוונתו של אילן להגיש בקרוב תביעה נגד משרד הבריאות בגין “הדחת נתין לסחר בסמים”.

“מיליון אנשים בישראל נחשבים לעבריינים,” הוא אומר. “המשטרה עסוקה ברדיפה ורישום תיקים פליליים ל-20,000 איש בשנה וכל זה על מה?! על זה שבנאדם צורך צמח מיובש בביתו להנאתו? חייבים לשים לזה סוף!”

מהמשטרה נמסר לכתבנו כי אכן הוגשה תלונה בנושא אך ציינו כי “תיק החקירה נסגר מהעילה כי לא בוצעה עבירה. במידה ואכן יממש את כוונתו העתידית וירכוש סם בניגוד לחוק ויימצאו ראיות לכך ייחקר על פי דין”.

הצהרת ההסגרה המלאה שמסר אילן למשטרת חדרה:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/hasgara.pdf

ראו עוד: אבא מתוק: איך קנאביס עוזר לחולי סוכרת
ראו עוד: מחאת לגליזציה: גידל מריחואנה בבית והסגיר עצמו למשטרה
ראו עוד: מחאה עם ביצים: סגר עצמו בתוך כלוב וגידל המפ מול הבית הלבן

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר