הנכדה ניצלה בזכות קנאביס – הסבא תרם 33 מיליון דולר למחקר

סכום כסף אדיר נתרם בסוף השבוע למען מחקר על סגולות הקנאביס. בארי וג’וי למברט, סבה וסבתה של קייטלין שחלתה באפילפסיה וניצלה בזכות הקנאביס, החליטו לתרום 33 מיליון דולר עבור מחקר לקידום הטיפול בעזרת הצמח. “לא האמנתי שהיא תצליח ללכת עוד לגן חובה,” אמרה סבתא ג’וי, שיחד עם בעלה הפכו לשיאני התרומות באוסטרליה.

לפני שלוש שנים, בהיותה של קייטלין למברט בת 6 חודשים, עשה אביה מייקל כל שביכולתו כדי לעזור לבתו הקטנה שסבלה מ’תסמונת דרווה’, צורה קשה ביותר של אפילפסיה.

התסמונת הקשה גרמה לקייטלין לעוויתות ורעידות – לעתים עד ל-1,000 התקפים ביום, אחד בכל 15 שניות – ששיתקו אותה למעשה מכל אפשרות לחיים נורמלים. “זה היה נורא, כאילו היא מתחשמלת למוות,” הוא מספר. “חשבתי לעצמי איך לעזאזל אני עוצר את זה, ואז שמעתי על שארלוט פיגי…”

קייטלין ובארי למברט
קייטלין ובארי למברט

שארלוט פיגי היא ילדה שהתפרסמה בכל העולם לאחר שהוריה החלו לטפל בתסמונת הדרווה שלה באמצעות שמן קנאביס המכיל CBD. פיגי השתתפה בהמשך בסרט הדוקומנטרי של ד”ר סנג’י גופטה, שם סיפרו הוריה כיצד הקנאביס הצליח להציל את חייה לאחר אינספור תרפות שנכשלו.

בעקבות ההצלחה פותח זן קנאביס חדש בשם “הרשת של שארלוט” (Charlotte’s Web), שהפך לפופולרי כל כך שגם משפחות לילדים חולי אפילפסיה בישראל הרחיקו עד קולורדו כדי לטפל בילדיהם החולים.

מייקל, שראה את ההצלחה המדהימה של שארלוט, הזמין מיד את שמן הקנאביס המיוחד והחל לתת אותו לבתו קייטלין. “יום למחרת, ואני לא צוחק, היא פשוט התעוררה,” הוא אומר, “פתאום זה לא היה נראה כאילו היא חיה בתוך סופה של רעש, היא פשוט נראתה נורמלית. היא הפסיקה לרעוד. היא נהייתה בסדר בתוך רגע.”

קייטלין תסמונת דרווה קנאביס רפואי
קייטלין, החלימה מתסמונת דרווה והלכה לגן חובה

שלוש שנים לאחר מכן, בסוף השבוע האחרון, הובילה החלמתה של קייטלין מהמחלה הקשה, לתרומה של לא פחות מ-33 מיליון דולר למחקר על קנאביס רפואי.

את הסכום העצום – והגבוה ביותר שנתרם אי פעם לאוניברסיטה באוסטרליה – תרמו סבה וסבתה של קייטלין, בארי וג’וי למברט, לחוקרים מאוניברסיטת סידני באוסטרליה. בארי, בנקאי גדול לשעבר, מחזיק בהון מוערך של 350 מיליון דולר, והחליט להעביר את התרומה בעקבות הצלחת הקנאביס בטיפול בנכדתו.

“כשאתה מגיע לקצה הדרך אתה נאלץ לנקוט באמצעים נואשים,” אמרה גב’ למברט בביקור באוניברסיטה. “מעולם לא האמנתי שהיא עוד תצליח ללכת אפילו לגן חובה.”

אביה של קייטלין מקווה כעת שהתרומה יוצאת הדופן של הוריו תעזור לקדם מחקר על קנבינואידים, הרכיבים בפעילים בקנאביס. “עכשיו יש מימון רב למחקר,” אמר, “הם יכולים כעת לבחון בדיוק כיצד ניתן לטפל בעזרת הצמח לא רק באלו הסובלים מאפילפסיה כמו קייטלין, אלא עבור מגוון מחלות ובעיות בריאותיות.”

השבוע דווח עוד על הקמתו של מרכז מחקר ראשון מסוגו בעולם, שיוקם באוסטרליה בעלות של 12 מיליון דולר, ויתמקד בחקר הסגולות הרפואיות של הקנאביס בטיפול בבני אדם.

ראו עוד:
צפו בשינוי המדהים של ילדה חולת אפילפסיה לאחר שימוש בקנאביס
מחקר: קנאביס מפחית 50% מהתקפי אפילפסיה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר