“המשטרה עושה לנו פרסומת” – טלגראס מגיבים למבצע המעצרים

מנהלי טלגראס מגיבים לראשונה למבצע המעצרים שערכה המשטרה הלילה, במהלכו נעצרו על פי הדיווח 23 סוחרים. לדבריהם נעצר רק סוחר אחד משלהם וכל השאר אינם קשורים. עוד מדווחים כי איתרו את זהותו של הסמוי וכי אין בכוונתם להפחית את קצב הפעילות.

כמעט חצי שנה לקח למשטרה לעצור סוחר מקבוצות ‘טלגראס‘ המאפשרת מסחר פורה בקנאביס באפליקציית ‘טלגרם’. למרות הצהרות מפורשות של נציגי משטרה שטענו כי הם יודעים להגיע לכל אחד מהסוחרים במערכת, בפועל הם כשלו לחלוטין בנסיונותיהם למגר את התופעה.

הבוקר (ג’) כבר פרסמה המשטרה הודעה מיוחדת בה דווח כי לראשונה הצליח סוכן סמוי לחדור לקבוצות המסחר של ‘טלגראס’ ולהוביל למעצרם של 23 סוחרים.

אך כעת מסתבר, לפחות לדברי מנהלי ‘טלגראס’ עצמם, כי טענות המשטרה רחוקות מהמציאות בכל הנוגע אליהם. עוד אמרו כי הם כבר יודעים כנראה מי היה הסוכן (שעל שמו הוטל צו איסור פרסום) וכי אין בכוונתם לוותר או להפסיק עד הלגליזציה.

“עצרו אחד – יש עוד 1,000”

“מדובר בנסיון של המשטרה לעשות מאבק תודעתי,” אומר עמוס סילבר, יוזם הטלגראס, בשיחה עם המגזין. “נעצר רק סוחר אחד מ’טלגראס’, כל השאר לא קשורים אלינו. דיווחו על סמים מסוכנים, קוקאין, זה לא קשור אלינו בכלל.”

“גם אם היו עוצרים 23, מה שלא קרה, במערכת יש כבר 1,000 סוחרים פעילים, 600 מתוכם במרכז,” הוסיף מי שיופיע הערב בחדשות בערוצים המרכזיים בישראל. “בכל מקרה מאחר וללקוחות אין סיבה לדאגה – ולראייה אף לקוח לא נעצר – העניינים ממשיכים כרגיל.”

עמוס סילבר מחזיק קנאביס
עמוס סילבר: “נתנו לנו פרסום בשווי מאות אלפי שקלים”

ואכן נראה שהמשטרה אינה מתמקדת כלל בלקוחות ‘טלגראס’, אלא רק בסוחרים – זאת מאחר ומדובר בדרך כלל באנשים נורמטיביים ובכמויות גדולות מכדי לעצור את כולם, כמו גם בגלל שהאישום המקסימלי כנגדם יהיה ברוב המקרים החזקת סמים לשימוש עצמי בלבד.

חלק מהסוחרים הביעו כעס על המשטרה, אך הבהירו כי אינם מפחדים. “זה חלק מהמקצוע וזה הסיכון והאדרנלין ואני אישית אוהב את זה,” אמר אחד מהם. “אין להם שום מענה לזה ולא יהיה – אל תפחדו בסוף תהיה לגליזציה,” אמר אחר.

המלשין מודה: “רצו לקחת לי את הילד”

בשעות הספורות שחלפו מאז פרסום המבצע המשטרתי כבר הספיקו סוחרי טלגראס לדווח כי איתרו את הסוכן הסמוי שהצליח להפליל את חבריהם שנעצרו, או לכל הפחות את אח ממקורות המודיעין של המשטרה במקרה זה.

תוך מספר דקות כבר התמלא דף הפייסבוק הפומבי שלו בתגובות-נגד מצד רבים הכועסים עליו (מאחר והוטל צו איסור פרסום איננו יכולים לחשוף את פרט זה).

סילבר עצמו פנה אל החשוד כסמוי והזהיר אותו מפני שיימינג ברשת על מעשיו. בתגובה הודה הצעיר כי אכן הוא זה ששיתף פעולה עם המשטרה וסיפר כי עשה זאת לאחר שנתפס באשמת סחר בסמים ומחשש שיקחו לו את הילד.

סוחרי טלגראס זיהו את הסמוי
צילום מסך: פייסבוק

“רצו לקחת לי את הילד אחרי שתפסו אותי ואת אשתי בעסקה,” הסביר והודה: “בתאכלס שום הסבר לא מצדיק את זה ואין לי מה להגיד, אני מצטער ואם תוכל לא לפרסם את אשתי אני ישמח… לא מגיע לה ולילד שלי לסבול. לי כן להם לא.”

“עשו לנו פרסומת”

אחת השיטות בעזרתן סוחרי ‘טלגראס’ נמנעים מליפול ברשתות של השוטרים הסמויים היא בדיקה מקיפה של הלקוח בטרם ביצוע המכירה. המעוניין בשירות יתבקש לשלוח תמונת סלפי שלו עם תנועה ייחודית שתוכיח שצולמה עכשיו, קישור לדף הפייסבוק האישי וכד’. כל פרט קטן שנראה חשוד מיד יביא לחסימת הלקוח – ואכן קרה בעבר שגם לקוחות תמימים נחסמו.

סילבר טוען כעת שמאחר ונעצר בסך הכל סוחר אחד מטלגראס, מדובר למעשה בפרסומת וחשיפה בשווי מאות אלפי שקלים שהמשטרה מספקת לטלגראס במתנה. “אנחנו לא נפסיק לעבוד – זה רק מוסיף עוד חברים לקבוצות, המשטרה עושה לנו פרסומת.”

הערב בעקבות החדשות יופיע סילבר בתכניות ‘הצינור’ ו’חי בלילה’ וכן ככל הנראה גם באחת ממהדורות החדשות.

במשטרה טרם הגיבו על הטענות.

ראו גם:
האם לסוחרי טלגראס יש “חפרפרת” במשטרה?
מאחורי הקלעים של ‘טלגראס’

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר