“המשבר הכלכלי נגרם בגלל בנקאים המכורים לקוקאין”

“המשבר הכלכלי נגרם בגלל בנקאים מכורים לקוקאין” – כך טוען דייוויד נאט, יועצו לשעבר של ראש ממשלת בריטניה לענייני סמים ואחד התומכים המוכרים בהפסקת המלחמה בסמים.

דייוויד נאט, יועצו לשעבר של ראש ממשלת בריטניה לענייני סמים, טוען כי רבים מהבנקאים האחראיים על הכלכלה העולמית נוטלים קוקאין ומרגישים “בטוח מדי” בנוגע לסיכונים שהם לוקחים.

“בנקאים מכורים לקוקאין הם אלו שהובילו אותנו למשבר הכלכלי,” אומר נאט. “קוקאין מתאים בדיוק לגישת ‘העוד ועוד ועוד’ של הבנקאים שמחפשים ריגושים וסיכונים.”

נאט מאשים גם את ממשלת בריטניה ב”פחדנות” שמנעה את התכנית לקביעת מחיר מינימום למוצרים אלכוהוליים, גישה שהוכחה בעבר כתורמת לירידה באחוזי המתמכרים לשתיה חריפה. “זה פאתטי,” הוא אומר.

דייוויד נאט
דייוויד נאט

“אקסטזי וקנאביס צריכים להיות זמינים באופן חופשי למטרות מחקר”

נאט, פרופסור לנוירופסיכופארמקולוגיה באימפריאל קולג’ שבלונדון, רגיל להיות קוץ בתחת של הרשויות בכל הנוגע לפיקוח על סמים. בשנת 2009, הוא פוטר מתפקידו כיושב ראש המועצה המייעצת של הממשלה על ידי שר הבריאות דאז, אלן ג’ונסון, לאחר שטען כי נטילת אקסטזי מסוכנת פחות מרכיבה על סוסים.

“המצב היום הוא שכמעט כל הסמים שיכולים לעזור למדענים להבין תופעות במוח כמו תודעה, תפיסה, מצב-רוח ופסיכוזה הם בלתי חוקיים, לרבות קטמין, חשיש, MDMA וסמים פסיכודליים כמו פטריות קסם ו-LSD,” אמר נאט ביוני 2012.

גם זה בטח יעניין אותך

“החוקים מגבילים בצורה מוחלטת את המחקר בחזית האמיתית של המדע”, אמר נאט. “אני תוהה כמה הזדמנויות אחרות אבדו ב-40 השנים האחרונות עם סמים חשובים כמו MDMA, עם איכויותיו האמפתיות, סמים כמו LSD במונחים של טיפול בהתמכרות, חשיש בכל שימושיו האפשריים ותובנות שניתן להסיק ממנו על דברים כמו סכיזופרניה. כל ההזדמנויות האלה התבזבזו כי זה כמעט בלתי אפשרי לעבוד עם הסם כאשר הוא לא חוקי.”

ראו עוד: סמים – מה הם עושים לנו (כל העובדות)

הממשלות פוגעות במחקרים

נאט מאשים את ממשלת בריטניה ואת ראש הממשלה לשעבר, טוני בלייר, גם בהפסקת המחקר בנוגע לסגולות הרפואיות של פטריות הזיה שמצא כי שימוש מבוקר וחד פעמי בפסילוציבין, הכימיקל המשפיע על המוח בפטריות הזיה, עשוי לשנות לטובה את מבנה האישיות של האדם לאורך זמן. המחקר, שנערך על ידי צוות חוקרים בראשות פרופ’ רולנד ר. גריפית’ס מאוניברסיטת ג’ונס הופקינס בבולטימור, בחן 51 מטופלים בריאים נפשית, שלאחר שקיבלו מנה של החומר הפעיל, השתנה מבנה האישיות שלהם “לטובה”: הם נעשו פתוחים יותר, הדמיון שלהם התפתח והם נעשו אנשים רגישים יותר.

“הסיבה שלא המשכנו במחקר היא שחברות שהיו מוכנות לתרום כסף וכלים לפיתוח ומחקר מסורבות מלקבל את האישורים המתאימים,” הוא אומר. “הגדרת הפטריות כסם מסוכן מדרגה ראשונה וללא כל תועלת רפואית היא פשוט מייסרת, פרימיטיבית ומיושנת.”

ראו עוד: סמי הזיה כתרופות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר