טוען...

המפכ”ל דנינו: “לבחון מחדש את נושא הקנאביס”

מפכ”ל המשטרה שוחח עם מפכ”ל משטרת אמסטרדם ויצא הבוקר בהצהרה מפתיעה בנוגע לחוקי הקנאביס בישראל: “הגיע הזמן שמשטרת ישראל, יחד עם מדינת ישראל תבדוק ותבחן את העמדה המסורתית,” אמר. הצהרה זו באה שנתיים אחרי שאמר ש”לא מעניין אותי מי שמעשן ג’וינט במרפסת”.

שנתיים אחרי שאמר כי “לא מעניין אותי מי שמעשן ג’וינט במרפסת” (ראו כאן) וחודשיים אחרי הצהרתו של בכיר במשטרה כי “ישראל הפכה למעצמת גידול קנאביס בלתי חוקי” (ראו כאן) – יוצא הבוקר מפכ”ל המשטרה באמירה נוספת, אולי ברורה יותר.

במהלך ביקורו הבוקר (ד’) בבית הספר “בראנקו וייס” בבית שמש, אמר דנינו כי לראייתו יש לבחון שינוי במדיניות המשטרה והממשלה כלפי צרכני הקנאביס בישראל. לטענתו בעקבות מערכת הבחירות האחרונה, במסגרתו הופיע הנושא כחלק בלתי נפרד מקמפיינים של מפלגות שונות, החליט שיש ללמוד ולאמץ גישות חדשות בנושא.

בתשובה לשאלה מהקהל בבית הספר אמר דנינו כי “אני חושב שהגיע הזמן שמשטרת ישראל, יחד עם מדינת ישראל תבדוק ותבחן את העמדה המסורתית”. עוד הוא הוסיף כי “אני חושב שצריך לשבת וללמוד מה קרה בעולם הרחב”.

על פי דיווח של ח”כ ינון מגל, דנינו אף אמר כי המשטרה משקיע מאמצים רבים בנושאים האלה וכי הוא אף שוחח עם מפכ”ל משטרת אמסטרדם ובעלי תפקידים אחרים מהעולם. הוא טען בנוסף כי יש גידול באישורים לקנאביס רפואי. הוא שוחח עם חברי כנסת חדשים והמליץ להם לבחון מחדש את המדיניות של השקעת מאמצים רבים ושימוש בכוח רב באכיפת איסור השימוש בקנאביס.

“בשיחה הגעתי עם מפכ”ל המשטרה לבסיס של מתווה מסויים שיאפשר את ביטול החוק המפליל משתמשי קנאביס (לשימוש אישי), וזאת בתנאי שהם שומרי חוק,” הודיע ח”כ מגל.

אין לדעת האם מדובר באמירה שיהיה לה בסיס גם הלכה למעשה, מאחר ודבר לא השתנה בעקבות האמירה הקודמת, לפני שנתיים כאמור.

בעקבות דבריו של המפכ”ל פרסמה הרשות למלחמה בסמים מכתב חריף ובו טענה כי “המריחואנה היא סם מסוכן שפוגע בחברה הישראלית” וכי “אמירה כזו לא צריכה להגיע מאיש אכיפת חוק.”

במקביל ממשיכה המשטרה להתעלם מאמירותיו של דנינו ולעוות את נתוני המעצרים בגין שימוש עצמי בקנאביס כדי שייראה כאילו הם פחתו (ראו כאן).

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר