הממשל האמריקני הזמין 650 ק"ג מריחואנה – למטרות מחקר

בעקבות הלחץ הציבורי להקלה בחוקי האיסור על קנאביס, הזמין הממשל האמריקני 650 קילוגרם מריחואנה למטרות מחקר עד סוף השנה – פי 30 מכפי שתוכנן בתחילה.

אוניברסיטת מיסיסיפי, האחראית הבלעדית על גידול קנאביס למטרות מחקר עבור הממשל האמריקני, קיבלה אמש (ב') הוראה מה-DEA, הסוכנות הפדרלית לאכיפת סמים, כי יהיה עליה לספק 650 קילוגרם מריחואנה עד סוף שנת 2014 – כמות שהיא פי 30 מכפי שהעריכו בסוף השנה שעברה: 21 קילוגרם בלבד.

על פי הדיווח זקוק הממשל הפדרלי לכמות גדולה כל כך של מריחואנה בכדי לעמוד בלחץ מצד מדינות בארה"ב המעוניינות לקדם חוקי קנאביס רפואי ודורשות לצורך כך מחקרים עדכניים, זאת לצד לחץ על הממשל לפעול לאי-הפללת הצרכנים גם ברמה הפדרלית.

קנאביס מחקר תקציב
מחקרי הקנאביס מתרחבים

כפי שדיווחנו בתחילת השנה, 40 מדינות בארה"ב מתכוננות כעת להצעות חוק בתחום הקנאביס – החל מהתרת השימוש ב'המפ' (קנבוס) ובקנאביס רפואי ועד להצעות לאי-הפללת הצרכנים וללגליזציה מלאה.

לפני כחודש אישר הממשל האמריקני לראשונה מחקר מיוחד של אוניברסיטת אריזונה שיבחן האם קנאביס יכול להקל על ותיקי מלחמות ויוצאי צבא בהתמודדותם עם פוסט טראומה – זאת לאחר דחיות רבות במהלך השנים האחרונות.

מחקרים קודמים שנערכו בקנדה בשנת 2009 ובישראל בשנת 2011 כבר מצאו שניהם כי קנאביס אכן הצליח לבטל או לצמצם במידה ניכרת את הסיוטים שחווים חולי PTSD, שנמשכו למרות השימוש בטיפולים קונבנציונליים, ואף למנוע התפתחותם.

בישראל הבטיח סמנכ"ל משרד הבריאות בעז לב כבר לפני כ-4 חודשים כי קנאביס רפואי יינתן לסובלים מפוסט טראומה, אך עד כה הדבר טרם נעשה. "אנחנו מחכים עכשיו רק לעוד כמה עידונים," אמר אז לב, "PTSD ייכנס בצורה כזאת או אחרת לתוך ההתוויות."

ראו עוד: סיכום שנה: מחקרי הקנאביס של 2013
ראו עוד: 8 סיבות רפואיות ללגליזציה של קנאביס
ראו עוד: קולורדו: צניחה באחוזי הפשיעה מאז אושרה לגליזציה של קנאביס
ראו עוד: קולורדו: שמן קנאביס בחינם לחולי סרטן ואפליפסיה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט