הממשלה תאשר ביום א’ את סגירת הרשות למלחמה בסמים

ועדת השרים צפויה לאשר ביום א’ את סגירת הרשות למלחמה בסמים, 28 שנים לאחר הקמתה. את הצעת החוק הגיש השר הממונה על הרשות, גלעד ארדן, שיעביר את סמכויותיה לרשויות קיימות במשר לבטחון פנים. ועדת הסמים תדון בכך בשבוע הבא.

בשנת 1988 הוקמה הרשות למלחמה בסמים מתוקף החלטת ממשלה, שבחרה לשים את הגוף החדש האחראי על נושא הסמים תח תאחריותו הישירה של משרד ראש הממשלה.

בשנת 2009, במסגרת קומבינת השוחד והשחיתות של פאינה קירשנבאום, מפלגת ‘ישראל ביתנו’ ומנכ”ל הרשות יאיר גלר כפי שנחשפה לאחרונה, הועברה האחריות על הרשות – על כל תקציביה כמובן – לידיו של השר לבטחון פנים דאז, יצחק אהרונוביץ’, גם הוא חבר אותה מפלגה.

בעקבות חשיפת פרשת השחיתות החליט השר לבטחון פנים החדש גלעד ארדן לשמור על האחריות לניהול המלחמה בסמים במשרדו, אך להיפטר מהרשות שהפכה בשנים האחרונות בגין התנהלותה למושא ללעג ציבורי נוקב.

לפני מספר שבועות הודיע ארדן שבמסגרת אחריותו על הרשות יגיש “לאחר החגים” אל שולחן הממשלה את הצעת החוק לביטול הרשות ופיזור עובדיה.

הערב (ה’) אישרו לנו בלשכת ארדן כי ביום א’ הקרוב (4.12) תונח ההצעה על שולחן ועדת השרים לענייני חקיקה. הועדה, בראשות היו”ר איילת שקד, צפויה כמובן לאשר את סגירת הרשות פה אחד. במידה ויהיו עיכובים בהגשה נעדכן כאן.

גם זה בטח יעניין אותך

אין מדובר כמובן בהפסקת המלחמה בסמים, שתימשך כרגיל תחת רשות חדשה שתאגד את שתי הרשויות הקיימות במשרד לבטחון פנים: “עיר ללא אלימות” ו”מצילה”.

בשבוע הבא צפויה ועדת הסמים בראשותה של ח”כ תמר זנדברג לדון בנושא סגירת הרשות.

סגירתה הצפויה לא מנעה אגב מהרשות לחתום בחודשים האחרונים על הסכם פרסום ענק כולל פתיחת אתר ייעודי עם “מאקו” ו”שידורי קשת”, וכן למנות לאחר מכרז את משרד הפרסום “באומן בר-ריבנאי” לניהול יחסי הציבור הכושלים. בתחילת החודש גם חשפנו את המכרז שפרסמה הרשות למציאת מנכ”ל חדש.

“בשנים האחרונות אנו עדים לתופעות קשות של אלימות ובריונות בחברה הישראלית ושל שימוש מוגבר בסמים ובאלכוהול אצל צעירים”, מסר השר ארדן בהתייחס לסגירת הרשות. “התופעות הללו מדרדרות בני נוער רבים לעבריינות ולאיבוד עתידם, ולכן החלטתי לשים דגש על מאבק באלימות ומניעתה, וזאת על ידי גוף לאומי חזק שימקד מאמץ ברשויות חלשות ובאוכלוסיות ייחודיות ויבצע פרויקטים חינוכיים וחברתיים שירחיקו צעירים מעבריינות ומאלימות ובכך ימנעו את הצורך באכיפה. אני מאמין שהרשות החדשה תוכל להציל בני נוער רבים מעבריינות ותשפר מאוד את תחושת הביטחון האישי ברחבי המדינה”.

מהרשות למלחמה בסמים ביקשו שלא להגיב.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר