מגלגל...

הממשלה אישרה: הקנאביס הרפואי לידי חברת “שראל”

הממשלה אישרה היום (15.12) באופן סופי את הצעת משרד הבריאות להעברת תחום הקנאביס הרפואי לידיה הבלעדיות של החברה הפרטית “שראל”.

תכנית הקנאביס הרפואי החדשה של משרד הבריאות, עליה דיווחנו כאן לראשונה, שמטרתה להסדיר את תחום הקנאביס הרפואי בישראל, אושרה היום (ראשון) באופן סופי על ידי ממשלת ישראל ברוב גדול. נמנעו רק השרים ציפי לבני, נפתלי בנט וגלעד ארדן.

יעל גרמן

ההצעה כוללת את עיקר הרעיונות שהוצגו בטיוטה שדלפה לפני מספר שבועות ועליה דיווחנו כאן ועל פיהם מטופלים וחולים רבים יקבלו שמן קנאביס בלבד במקום פרחים, כל מערך הייצור הישראלי ישתנה לאחר מכרז שייערך במהלך שנת 2014 ובו ייבחרו מגדלים חדשים, ועיקר מוצרי הקנאביס ייובאו מחו”ל.

ההצעה (הצעת המחליטים) אושרה כאמור על ידי הממשלה במקביל לדחיית הדיון בנוגע לחוק הקנאביס הרפואי החדש של ח”כ פייגלין הבוקר.

בכך למעשה אישרה הממשלה את השתלטות חברת “שראל” על כל שרשרת האספקה והגידול של הקנאביס הרפואי ואף את העברתם של בעלי רשיון רבים לטיפול בשמן קנאביס בלבד, או ב’סאטיבקס‘, כפי שפרסמנו כאן לראשונה.

ההצעה הוגשה על ידי שרת הבריאות, על אף שהוחלט בשבוע שעבר לקיים דיון מיוחד בנוגע לתקינות הקשר בין משרד הבריאות לחברת “שראל” בוועדת הכלכלה של הכנסת.

הממשלה אישרה - קנאביס לחברת שראל

בהודעה שפירסם משרד הבריאות לפני דקות אחדות נכתב כי “הנוהל שהוגש היום לממשלה מטעם משרדי הבריאות, החקלאות ובטחון הפנים, והתקבל, גובש מתוך רצון אמיתי להקל על החולים מחד, ומאידך, לשמור על כך שלא יעשה בקאנביס, המוגדר בפקודת הסמים כסם מסוכן – שימוש האסור על פי החוק.”

על פי משרד הבריאות, “בין השינויים שיחולו במסגרת הליך האסדרה: תוך מספר שבועות יתווספו עוד 10 רופאים הרשאים לתת היתר לשימוש בקנאביס רפואי (מטעם ה”מנהל”), כך שמספרם יעמוד על 31. בנוסף, נקבעו קבועי זמן למתן השירות, שיתפרסמו באתר של המשרד. ובהם: מתן מענה לחולה סופני בתוך 48 שעות, לחולי סרטן העוברים טיפולי הקרנה וכימו – בתוך שבוע ועוד.”

“הצעת המחליטים גם ניתקה את הקשר והתלות שבין מגדלי הקאנביס לחולים, קשר בלתי ראוי, שהביא את החולים לתלות במגדל מסוים, שמכר לו את הקנאביס הרפואי ואף נתן לו הנחיות והמלצות למינונים,” נכתב.

חגי הילמן, דובר “שולחן המגדלים” אמר הערב: “זהו יום עצוב לחקלאות הישראלית שעמלה קשות על פיתוח זנים ייעודיים ונשאה על גבה חלוקה בחינם לחולים רבים – כל זה יירד לטמיון בגלל כניסתו של הקרטל והמונופול “שראל” לתחום והשמדת כל הידע שנצבר. שיטת החלוקה לפי שלושה סוגים היא שיטה נסיונית שלא מבוצעת בשום מקום אחר בעולם וחבל שמשרד הבריאות בוחר לעשות ניסויים לא מבוססים על חולי ישראל.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר