הדבר הראשון שנקנה באינטרנט היה קנאביס

העסקה הראשונה אי פעם באינטרנט בוצעה על ידי סטונדטים מאוניברסיטת סטנפורד, עבור לא פחות משקית של פרחי מריחואנה.

הרבה לפני שהתחיל העידן של “דרך המשי” ומטבעות הביטקוין אשר בלי צל של ספק תרמו רבות לקידום המסחר בסמים באינטרנט, ממש לא היה קל למצוא מקורות לרכישת חומרים אסורים ברשת, ובכל זאת נראה כי תופעת הסחר בסמים באינטרנט התחילה מוקדם יותר ממה שניתן לצפות:

בכתבה שפורסמה לא מזמן באתר הגארדיאן הבריטי מסופר על כך שבמהלך שנות ה-70 (לפני למעלה מארבעים שנה) היו כמה סטודנטים צעירים שלמדו באוניברסיטת סטנפורד ו-MIT (המכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס) אשר ככל הנראה ביצעו את העסקה הראשונה בהיסטוריה של האינטרנט – כאשר הם רכשו שקית של פרחי מריחואנה.

כפי שנכתב גם בספר העוסק בהיסטוריה של רשת האינטרנט “What Dormouse Said” הסטודנטים הללו ניצלו את רשת ה-“Arpanet” (רשת מחשבים בסיסית שפעלה במהלך שנות השישים והשבעים וממנה התפתחה רשת האינטרנט הנוכחית) לביצוע עסקת הסמים הראשונה:

“בשנת 1971 או 1972, סטודנטים מאוניברסיטת סטנפורד השתמשו בפרטי חשבון ברשת ה-“Arpanet” על מנת לבצע עסקאות עם עמיתיהם מאוניברסיטת MIT. עוד לפני “אמזון” או “איביי”, נראה כי הפעולה רבת המשמעות של ביצוע עסקה באינטרנט הייתה דווקא עסקת סמים. הסטודנטים ניצלו את הרשת בכדי לארגן מכירה של כמות לא מוגדרת של מריחואנה”

היום, עם כל הסמארטפונים והאפליקציות החדשות נראה כי פעולה כגון מציאת מקורות לרכישת קנאביס בארה”ב הפכה להרבה יותר קלה. עושה רושם שמהפכת הלגליזציה המתפשטת בקצב מסחרר ברחבי הגלובוס תגרום לכך שבקרוב יוכלו אזרחי העולם כולו למצוא מקורות טובים לרכישת קנאביס בלחיצת כפתור.

גם זה בטח יעניין אותך

ראו עוד:
פיסת היסטוריה: חוגגים לגליזציה של אלכוהול
זאב ז’בוטינסקי מעשן חשיש – וכותב על זה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר