טוען...

המדינה מודה לראשונה: “שינוי אפשרי במצב החוקי של הקנאביס”

בתגובת המדינה לעתירת מגדלי הקנאביס הרפואי ציינו בפעם הראשונה את האפשרות של הסדרת שוק הקנאביס בישראל – כולל לגליזציה מלאה של הצמח.

הסאגה המתמשכת בין חברת ‘שראל’ לבין ‘שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי’ הולידה הצהרה יוצאת דופן מצד המדינה בה הם מציינים באופן תקדימי את האפשרות לשינוי במצבו החוקי של הצמח:

לפני כשנה הגישו מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל עתירה לבג”צ בה הם קבלו כנגד התנהלות המדינה מול חברת ‘שראל’ ודרשו לקבל הבהרות בנוגע למודל המועדף שלה להסדרת התחום, בינואר האחרון הגישה המדינה את עמדתה בנושא כאשר היא מסייגת את דבריה למקרה בו תחול לגליזציה מלאה:

“המכרזים האמורים”, כתבו עורכי הדין דניאל מארקס ורן רוזנברג מהפרקליטות בהתייחס למכרזי הטיפול בקנאביס “כפופים לשינוי אפשרי במצב החוקי הקיים, לרבות אם יחול שינוי בדבר לגליזציה של השימוש בקנאביס – או פרישה/הסתייגות של המדינה מהאמנה (“אמנת הסמים הבינלאומית”) שהוזכרה לעיל”.

זוהי כאמור הצהרה ראשונה מסוגה שעשויה לרמז על כך שישנם גורמים במדינה שכבר השכילו להבין לאן נושבת הרוח – ולפיכך הקפידו להוסיף את ההסתייגות הזו.

המדינה ממליצה על הקטנת כמות המגדלים

בשולחן מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל הביעו את התנגדותם הנחרצת למודל שהציעה המדינה – שכלל בין היתר גם את הקטנת כמות המגדלים משמונה לחמישה, כמו גם הרחבה של שרשרת האספקה לשישה מקטעים כאשר לכל מקטע יבוצע מכרז משלו, המקטעים הם: הגידול החקלאי, ייצור ואריזה, מכרז מעבדות לבחינת איכות, שינוע מאובטח, הכנת האריזות ומכרז עבור בתי המרקחת שינפקו את הקנאביס למטופלים. ייתכן גם מכרז נוסף ליבוא.

“מהלך זה עשוי להביא להקטנת התחרות הקיימת בשוק” טוען נמרוד גלילי, מנהל תחום ‘שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי ברישיון בישראל’ ויוצא נגד הביקורת הנרמזת מהצהרת המדינה על מגדלי הקנאביס “אין מדובר בתחום פרוץ המשווע לרגולציה חפוזה. בניגוד מוחלט לתיאור המטעה והמכפיש שיש בהודעת העדכון, המגדלים פועלים בתיאום מלא מול כל הגורמים המאסדרים בתחום ובעידודם, ובתנאי שוק לא טריוויאליים כלל וכלל ביססו מה שהוגדר על ידי גורמים אצל המשיבים ‘הייטק חקלאי'”.

נראה כי התחרות על השליטה בענף גידולי הקנאביס בישראל עולה מדרגה, כולם שומעים על המספרים הגדולים שמגיעים מהלגליזציה המתרחשת בימים אלו בארה”ב ויודעים בדיוק מה הפוטנציאל של השוק הזה – אפילו המדינה מודה שזה רק עניין של זמן…

ראו גם:
ביקוש עולמי לגראס ישראלי – מדוע אסור לייצא קנאביס לחו”ל?
ממשלת לבנון רוצה לייצא קנאביס רפואי לחו”ל

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר