טוען...

הלגליזציה מדבקת: שכנותיה של אורוגוואי שוקלות להצטרף למהפכה

הטאבו נשבר: בארגנטינה יו”ר הרשות למלחמה בסמים חושב שצריך לקיים דיון בנוגע לרעיון הלגליזציה ובצ’ילה הנשיאה שוקלת את העניין גם כן.

בארגנטינה נראים סימנים ראשונים להשפעה של חוקי הלגליזציה החדשים אצל השכנה הקטנה אורוגוואי: חואן קרלוס מולינה, ראש הרשות הארגנטינית למלחמה בסמים שמונה רק לאחרונה לתפקידו, קורא לדיון ציבורי בנוגע ללגליזציה.

“ארגנטינה ראויה לדיון מעמיק בנוגע לזה,” אמר מולינה בראיון לתכנית רדיו מקומית. “יש לנו את היכולת לעשות זאת, אל לנו להמעיט מערכנו.”

כריסטינה פרננדס דה קירשנר
כריסטינה פרננדס דה קירשנר – נשיאת ארגנטינה

מולינה, כומר נוצרי במקור, אשר מונה כאמור החודש לתפקיד מפקד הרשות למלחמה בסמים על ידי נשיאת ארגנטינה כריסטינה פרננדס דה קירשנר, סיפר עוד שהבוסית שלו מעוניינת במדיניות חדשה גם היא.

דבריו של מולינה הן סימן ברור להשפעה של חוקי הלגליזציה החדשים באורוגוואי ונראה שהמודל ישפיע כעת גם על שאר מדינות אמריקה הדרומית, שכבר התבטאו לא פעם בעניין זה (אקוואדור, גוואטמלה, בליז, קולומביה ועוד).

החוקים הנוכחיים בארגנטינה כבר קובעים דה-קרימינליזציה על החזקת קנאביס לשימוש עצמי וגם בפרו מותר להחזיק עד 8 גרם מריחואנה ללא כל סיכון.

על פי הדיווח, בסקר אחרון שנערך בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, נמצא כי 81% אחוז מהצעירים בעיר תומכים בלגליזציה, כשהמספר בסנטיאגו בירת צ’ילה עומד על 79% אחוז ובמקסיקו סיטי על 73% אחוז תומכים.

מישל בשלט, נשיאת צ'ילה
מישל בשלט, נשיאת צ’ילה

גם בצ’ילה, בה עלה הנושא לדיון בשנה שעבר לאחר שסנאטור הודה בשימוש בקנאביס, ישנה כבר דה-קרימינליזציה על החזקת כל כמות סם שהיא וכן כל סוג סם שהוא במקום פרטי לשימוש עצמי. לאחרונה נבחרה הנשיאה מישל בשלט לכהונה שנייה לאחר קמפיין בחירות בו קראה בגלוי לדיון בנושא הלגליזציה.

נראה שכעת, בעקבות מעבר החוק באורוגוואי, יחלו אבני הדומינו ליפול אחת אחרי השנייה, כל הדרך עד לדיון הלגליזציה החשוב המתוכנן להיערך באו”ם בתחילת שנת 2016.

ראו גם: המהפכה השקטה: לגליזציה מסביב לעולם
ראו גם: ממקסיקו ועד מוסקבה – רעיון הלגליזציה מתפשט בעולם

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר