הלגליזציה באורוגוואי נדחתה ל-2015

עיכובים בתכניות הלגליזציה של אורוגוואי: נשיא המדינה הודיע כי החוקים החדשים ייכנסו לתוקפם רק בתחילת שנת 2015.

לפני חודשיים פרסמה ממשלת אורוגוואי באופן רשמי את חוקי הלגליזציה החדשים במדינה, על פיהם אזרחים יורשו לרכוש עד 10 גרם מריחואנה בשבוע במחיר של דולר אחד לגרם, עישון בציבור יהיה מותר בדומה לעישון טבק וכל בית-אב יורשה לגדל עד 6 שתילי קנאביס לשימוש עצמי.

חוזה מוחיקה לגליזציה אורוגוואי
חוזה מוחיקה, נשיא אורוגוואי

התכנית היתה אמורה להיכנס לתוקפה במהלך החודשים הקרובים, אך אמש הודיע נשיא אורוגוואי, חוזה מוחיקה, כי בעקבות עיכובים בהכנת התכניות להטמעת חוקי הלגליזציה החדשים במדינה, תידחה תחילת מכירת הקנאביס החוקית במספר חודשים, עד לתחילת שנת 2015.

“אנחנו לא מתכוונים לתת לכוחות השוק לפעול בעצמם מאחר ואם נעשה כך, הם ינסו למכור את הכמויות הרבות ביותר שיוכלו,” הסביר על פי הדיווח מוחיקה לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. “אם אנחנו רוצים לעשות את זה נכון, עלינו לעשות זאת צעד אחר צעד.”

מוחיקה חזר על טענתו מהחודש שעבר בה ביקר את אופי חוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו בארה”ב. “אם אנחנו רוצים לעשות זאת ברשלנות, זה לא ממש קשה, זה מה שארה”ב עושה,” הסביר. “אבל אם אנחנו רוצים לעשות זאת נכון… נצטרך לעשות זאת לאט לאט.”

כזכור, עוד בחודש דצמבר 2013 אישרה ממשלת אורוגוואי את הצעת החוק שהגיש הנשיא עצמו וקבעה כי המדינה תספק עד 40 גרם בחודש של קנאביס איכותי במחירים נמוכים במיוחד (1$ לגרם). בעקבות ההחלטה ספג הממשל באורוגוואי ביקורות נמרצות מצד גורמים בכירים באו”ם.

ראו גם: אורוגוואי: אסירים יוכלו לעשן מריחואנה
צפו גם: כתב מעשן ג’וינט מול נשיא אורוגוואי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר