הילרי קלינטון: “תומכת במדינות שעושות לגליזציה”

הצהרה ראשונה של המועמדת המובילה לנשיאות ארה”ב בנוגע ללגליזציה של קנאביס. בראיון שערכה קלינטון עם רשת CNN אמרה כי היא תומכת במדינות בארה”ב שהעבירו חוקים להפסקת הפללת צרכני הקנאביס והסדרת השוק בחוק.

הילרי קלינטוןן, המועמדת המובילה להחליף את ברק אובמה בנשיאות ארה”ב, נשאלה בשנה שעברה על לראשונה על עמדתה בנוגע ללגליזציה והסדרת שוק הקנאביס בחוק. “יש לנו לפחות שתי מדינות שמתנסות עם זה כרגע ואני רוצה להמתין ולראות את התוצאות שם,” אמרה אז בזהירות.

הילרי קלינטון
הילרי קלינטון, המועמדת לנשיאות ארה”ב: “תומכת במדינות שמתנסות בלגליזציה”

קלינטון הכחישה אז שניסתה אי פעם לעשן קנאביס ובנוגע לקנאביס כטיפול רפואי אמרה כי “אני לא חושבת שעשינו מספיק מחקר, אך אני כן חושבת שאלו הסובלים מבעיות בריאותיות קשות ומעידים כי זה עוזר להם יכולים לקבל את זה תחת הגבלות ותנאים ברורים.”

“תומכת במדינות שמתנסות עם זה”

כעת, לאחר תחילת הקמפיין הרשמי לנשיאות ואולי בקריצה לקהל הבוחרים האמריקני, שברובו תומך בלגליזציה (52%58% בעד), נראה שקלינטון התקדמה במעט בעמדותיה אל עבר מה שהופך להיות המובן מאליו לרבים.

“אני תומכת במדינות ורשויות מקומיות שמתנסות עם זה,” אמרה אמש, ב’, בראיון לכתב CNN בתשובה לשאלה ‘האם תעשי לגליזציה בתפקידך כנשיאה’.

דבריה של קלינטון זהים למעשה לדבריו האחרונים של הנשיא הנוכחי אובמה, שאמר בחודש ינואר השנה כי “הלגליזציה תמשיך להתפשט בארה”ב” וכי “התחושה שלי היא שאתם הולכים לראות עוד הרבה מדינות שיתחילו לנסות את זה”. שנה לפני כן אמר אובמה כי “שימוש עצמי במריחואנה צריך להיות נושא בריאותי ולא פלילי”.

ביל והילרי קלינטון בצעירותם
ביל והילרי קלינטון בצעירותם

ראו עוד:
צפו: אובמה מסרב לג’וינט חוקי בקולורדו
ביל קלינטון: “מותר למדינות לעשות לגליזציה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר