הילרי קלינטון: “יש לשנות את הסטטוס החוקי של המריחואנה”

הילרי קלינטון, אחת המועמדות לנשיאות ארה”ב מטעם המפלגה הדמוקרטית, הצהירה אמש כי היא בעד שינוי הסטטוס החוקי של המריחואנה בארה”ב מ-‘דרגה 1’ (Schedule 1) ל-‘דרגה 2’ ברשימת החומרים המסוכנים, מה שיאפשר את העמקת המחקר הרפואי סביבה.

בכנס שנערך ביום ו’ האחרון באוניברסיטת ‘ווינטורפ’ שבמדינת קרוליינה הדרומית, השתתפו המועמדים הדמוקרטיים לנשיאות ארה”ב בסיבוב הנוכחי: הילרי קלינטון, ברני סנדרס ומרטין אומאלי. במהלך הכנס הצהירה קלינטון כי היא תומכת בשינוי הסטטוס הפדרלי של המריחואנה בארה”ב ובהרחבת המחקר בנושא המריחואנה הרפואית, כך על פי הדיווח בארה”ב.

קלינטון מתייחסת לסיווג של המריחואנה בתור ‘סם מסוכן מדרגה 1’ (Schedule 1) בתור הבעיה הראשונה בנושא, ומציינת שיש להביא לפתרונה באופן מיידי כדי לאפשר מחקרים במימון פדרלי. לדבריה של קלינטון, יש להעביר את המריחואנה לקטגוריה השנייה (Schedule 2) של החומרים המסוכנים, ביחד עם ויקודין ומורפיום, מה שיאפשר מימון מחקרים הנוגעים למריחואנה רפואית.

המועמדים הדמוקרטיים לנשיאות: הילרי קלינטון, מרטין אומאלי וברני סנדרס
המועמדים הדמוקרטיים לנשיאות: הילרי קלינטון, מרטין אומאלי וברני סנדרס

הצהרתה של קלינטון מגיעה חודש אחרי זו של המועמד הדמוקרטי השני במרוץ, ברני סנדרס, שכבר הספיק לעבור מתמיכה כללית בלגליזציה לפרסום של הצעת חוק שתבטל את הסטטוס הפדרלי הבעייתי ותעניק לכל מדינה החלטה עצמית בנושא הלגליזציה של הצמח.

יום לאחר התבטאותו של סנדרס בנושא המתמודד הרפובליקני לנשיאות דונאלד טראמפ הציג עמדה דומה והצהיר כי לדעתו כל מדינה צריכה לבחור בעצמה את חוקיותו של הצמח.

עמדתה החדשה של קלינטון נחרצת יותר מזו שהציגה בראיון בחודש יוני האחרון, במהלכו היא הכחישה כי היא מעשנת מריחואנה ואמרה שבנושא הלגליזציה יש “להמתין ולראות מה קורה” מאחר וחוסר במחקרים מונע ממנה לרצות בחוקיות המריחואנה. בראיון נוסף שנערך בחודש ספטמבר, מסרה קלינטון כי היא תומכת במדינות שכבר עשו לגליזציה אך לא פירטה מה תהיה החלטתה בנושא בתור נשיאה, באם תיבחר.

ראו עוד:
צפו: אובמה מסרב לג’וינט חוקי בקולורדו
ביל קלינטון: “מותר למדינות לעשות לגליזציה”
איך מגיבים אנשים לשקית מריחואנה שנופלת לאדם עיוור
הממשל האמריקני מודה: מריחואנה הורגת סרטן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר