הילרי קלינטון: “תומכת בלגליזציה – אבל צריך לחקור”

המועמדת לנשיאות ארה”ב התארחה אמש בתכנית הלילה של ג’ימי קימל ודיברה על הלגליזציה במדינות ארה”ב ועל עמדתה כלפי הקנאביס הן לשימוש רפואי והן לשימוש פנאי. “אני תומכת במדינות שעשו לגליזציה מלאה,” אמרה. “אני חושבת שיש הרבה מה לחקור בנושא”.

הילרי קלינטון, שכבר הצהירה בעבר שהיא תומכת במדינות ארה”ב שמאשרות לגליזציה, התארחה אמש בתכנית הלייט נייט המצחיקה של ג’ימי קימל, ושוחחה איתו על פרשת האימיילים שלה שנחשפו בתקשורת וגם על עמדתה כלפי קנאביס – הן לשימוש פנאי והן לשימוש רפואי.

“אני בהחלט תומכת בכל המדינות שעשו צעד לכיוון קנאביס רפואי וגם באלו שעשו לגליזציה מלאה של שימוש פנאי,” אמרה. “אבל אני רוצה לראות מה המדינות לומדות מהנסיון הזה כי עדיין יש שאלות שצריכות להישאל ברמה הפדרלית.”

צפו:

https://www.youtube.com/watch?v=y-cOmrBWydA

הילרי חזרה על דברים שאמרה גם בנובמבר האחרון כשהודיעה שאם תמונה לנשיאות תוריד את הקנאביס מדרגת הסיכון הגבוהה ביותר (Schedule 1) בחוק הסמים האמריקני, לדרגה נמוכה יותר שתאפשר גם מחקרים רשמיים. בארה”ב כמו בישראל מוגדר כיום הקנאביס כסם מסוכן ללא תועלת רפואית ועל כן לא ניתן לחקור אותו במסודר. הצעת חוק שהוגשה בעבר על ידי ח”כ זנדברג וניסתה לעשות צעד דומה, נפלה בהצבעה.

“כמו שכבר אמרתי, צריך להוריד את הקנאביס מרמת הסיכון הגבוהה ביותר לרמה נמוכה יותר,” אמרה. “יש עובדות אנקדוטליות רבות לכך שקנאביס עוזר מאוד לאלו הסובלים מכאבים, סרטן ושאר מחלות. אז אני רוצה שנחקור את זה, ונאפשר שימוש רפואי בזה.”

נראה שבסך הכל יכולים תומכי הלגליזציה להיות מרוצים, שכן כל המועמדים המובילים לנשיאות כבר הביעו עמדות ברורות בעד הקלה משמעותית בנושא.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר