החל מהיום: קנאביס חוקי בבירת ארה”ב – ראש העיר ספגה איומים

חוקי הלגליזציה החדשים נכנסו לתוקפם החל מהבוקר (חמישי) גם במחוז קולומביה בארה”ב. חברי קונגרס איימו במאסר על ראש העיר של וושינגטון בתגובה לתמיכתה במהלך.

מאת: זיו ג’ניסוב

הבית הלבן ירוק: רק לפני יומיים פרסמנו כאן במגזין על חוקי הקנאביס החדשים שנכנסו לתוקפם במדינת אלסקה, ועושה רושם שרכבת הלגליזציה ממשיכה לדהור ברחבי ארה”ב כאשר התחנה הבאה היא לא פחות מאשר עיר הבירה -וושינגטון די.סי.

כזכור, בנובמבר האחרון הצביעו תושבי וושינגטון די.סי מחוז קולומביה בעד הצעת החוק להסדרת שוק הקנאביס המקומי ברוב מוחץ של כמעט 70% – הישג אדיר בהשוואה למשאלי העם שנערכו במדינות כמו קולורדו, אלסקה או אורוגן בהם ההצעה ללגליזציה עברה ברוב של אחוזים בודדים בלבד.

בתוך כך, החל מהיום יהיה מותר במחוז קולומביה להחזיק באופן חוקי כמות של עד 56 גרם קנאביס, לצרוך ולגדל עד שישה צמחים – ללא כל חשש מהליכים פליליים מצד גורמי האכיפה במקום.

רכישה ומכירה של קנאביס נותרו בשלב זה אסורים במחוז, וככל הנראה נושא זה יוסדר במהלך השנה הקרובה. בנוסף, בדומה לחוקי הלגליזציה בשאר המדינות בארה”ב – גם כאן צריכת קנאביס במרחבים הציבוריים עדיין אסורה.

איומים במאסר על ראש העיר של וושינגטון

למרות העובדה שהתפשטות הלגליזציה בארה”ב כבר מזמן לא נחשבת להפתעה, נראה כי בכל זאת ישנם לא מעט גורמים בממשל הפדרלי שסולדים מהרעיון של קנאביס חוקי בוושינגטון הבירה ומנסים בכל דרך למנוע את המהלך.

לפני כחודשיים דיווחנו על יוזמה מפוקפקת של מספר חברי קונגרס אשר תכננו להעביר החלטה תקציבית שתמנע למעשה את המשך תהליך הלגליזציה במחוז, מהלך זה כזכור לא צלח, ואתמול הם החליטו פשוט לכתוב מכתב איום לראש העיר של וושינגטון הבירה, מוריאל באוזר, לבל תמשיך עם חוקי הקנאביס החדשים במחוז.

בין היתר הם כתבו: “במידה ותחליטי מחר להמשיך עם הלגליזציה של מריחואנה במחוז שלך, את למעשה תעברי באופן מודע וזדוני על החוק הפדרלי”. במסיבת העיתונאים שנערכה בוושינגטון לפני שעות ספורות הגיבה ראש העיר באוזר לדברים ואמרה: “יש לי לא מעט עבודה לעשות כאן במחוז קולומביה, אני לא חושבת שלהכניס אותי לכלא יהיה בהכרח הדבר הטוב לעשות”.

צפו בדיווח של רשת NBC:

ראו גם:
התעשייה המתפתחת ביותר בארה”ב – קנאביס חוקי
לגליזציה באורוגוואי: הנשיא מוחיקה חתם ואישר את החוק סופית
ג’מייקה: אושרה בקריאה ראשונה הצעת חוק ללגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר